Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Kripto 44 Ülke Bitcoin’i Tartışmak Üzere El Salvador’da Buluşuyor

  • Konbuyu başlatan Aylin Canel
  • Başlangıç tarihi
DİKKAT ! Kripto para piyasası kontrol veya tahmin edilebilir değildir. Anlık değişimler ile kazanç elde edebileceğiniz gibi, ciddi mali zararlar ile karşılaşabilirsiniz. Aşağıdaki içerik konuyu başlatanın sorumluluğunda ve bilgilendirme amaçlıdır. Ticari tavsiye değildir.!
A

Aylin Canel

Misafir
44 Ülke Bitcoin-i Tartışmak Üzere El Salvador-da Buluşuyor

Bitcoin’i geçen sene Haziran ayında yasal bir para ilân eden El Salvador’da devlet başkanı Nayib Bukele, Twitter’dan duyuru yaptı. Açıklamaya göre: 44 ülke temsilcisinin Latin Amerika ülkesinde Bitcoin’i tartışmak üzere toplanacak. Organizasyonda Mısır’dan Ürdün’e, Maldivler’den Pakistan’a kadar dünyanın birçok bölgesinden merkez bankası başkanları ve maliye bakanları da bulunacak.

El Salvador başkanı Nayib Bukele ülkesinde çok önemli bir organizasyon yapılacağını ifade etti. Bukele Twitter hesabından yaptığı açıklamada yarından itibaren 44 ülke temsilcisinin Bitcoin odaklı olmak üzere dijital ekonomiyi tartışmak için toplanacağını belirtti.

“Yarın 32 merkez bankası ve 12 mali otorite temsilcisi (toplam 44 ülke) El Salvador’da finansal katılım, dijital ekonomi, bankasızların banka ekonomisine dahil edilmesi, Bitcoin ve onun faydalarını konuşmak üzere biraraya gelecekler” dedi.

Bukele ayrıca yine Twitter hesabından katılımcı ülkeleri de paylaştı.


Banco Central de São Tomé e Príncipe
Banco Central del Paraguay
Banco Nacional de Angola
Bank of Ghana
Bank of Namibia
Bank of Uganda
Banque Centrale de la République de Guinée
Banque Centrale de Madagascar
Banque de la République d'Haiti
Banque de la République du Burundi

— Nayib Bukele (@nayibbukele) May 16, 2022


Bizi Telegram’dan Takip Edin!44 Ülke Bitcoin’i Tartışmak Üzere El Salvador’da Buluşuyor yazısı ilk önce Türkiye'nin Kripto Blogu | En Güncel Kripto Para Haberleri üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.