Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Kripto 200 Dolar Döneminden Beri BTC Alan Ünlü Yatırımcı, Son Düşüşte Bir Miktarını Sattı

  • Konbuyu başlatan Aylin Canel
  • Başlangıç tarihi
DİKKAT ! Kripto para piyasası kontrol veya tahmin edilebilir değildir. Anlık değişimler ile kazanç elde edebileceğiniz gibi, ciddi mali zararlar ile karşılaşabilirsiniz. Aşağıdaki içerik konuyu başlatanın sorumluluğunda ve bilgilendirme amaçlıdır. Ticari tavsiye değildir.!
A

Aylin Canel

Misafir
200 Dolar Döneminden Beri BTC Alan Ünlü Yatırımcı, Son Düşüşte Bir Miktarını Sattı

Bitcoin’i henüz 200 dolar olduğu dönemden bu yana satın alması ile bilinen ünlü yatırımcı Bill Miller, kripto paranın son düşüşünde bir miktar Bitcoin sattığını söyledi.

Miller, CNBC’ye yaptığı açıklamada, teminat tamamlama çağrılarını (margin call) karşılamak için portföyünün küçük bir kısmını satmak durumunda kaldığını belirtti.

Röportaj boyunca Bitcoin şapkası takan yatırımcı, piyasanın içinde bulunduğu durum hakkında ise;

“%80’in üzerinde en az üç düşüş gördüm. Bitcoin’i finansal yıkıma karşı bir sigorta poliçesi olarak satın alıyorum. Henüz kimsenin likit portföyünün en az yüzde 1’ini Bitcoin’e yatırmaması gerektiğine dair iyi bir argüman duymuş değilim.”dedi.

Miller, sözlerinin devamında, Bitcoin’in bu noktadan sonra yüzde 50 daha düşüş yaşaması halinde üzüleceğini ancak şaşırmayacağını ifade etti.

Portföyünün Yarısı Bitcoin


Miller, Ocak ayında Bitcoin fiyatı 42 bin dolar seviyelerindeyken yaptığı açıklamasında portföy değerinin yarısının Bitcoin’den oluştuğunu söylemişti.
New York merkezli varlık yönetim firması Legg Mason’da geçirdiği süre boyunca ün kazanan ve yatırım fonu 1991’den 2005’e kadar üst üste 15 yıl boyunca S&P 500 endeksinden daha iyi performans gösteren Miller; daha önce yaptığı açıklamada da ilk olarak 200 ilâ 300 dolar arası bir fiyattan Bitcoin aldığını duyurmuştu.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!200 Dolar Döneminden Beri BTC Alan Ünlü Yatırımcı, Son Düşüşte Bir Miktarını Sattı yazısı ilk önce Türkiye'nin Kripto Blogu | En Güncel Kripto Para Haberleri üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.