Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi 2 milyar dolar yatırım alan Epic Games'in değerlemesi 31,5 milyar dolara ulaştı

İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
A

Arden Papuççiyan

Misafir
Oyun ekosisteminin en önemli markaları arasında yer alan Epic Games'in 1 milyar dolarlık yatırım turunu tamamladığını geçtiğimiz yılın Nisan ayında sizlere aktarmıştık. Epic Games, aradan geçen 1 yıllık sürenin ardından oldukça büyük bir yatırım daha aldığını duyurdu.

Epic Games tarafından aktarılan bilgilere göre şirket, yeni yatırım turunda 2 milyar dolar yatırım aldı. 2 milyar dolarlık yatırım, şirketin eski yatırımcısı konumunda bulunan Sony ve Lego Group'un çatı şirketi olan Kirkbi tarafından geldi. Sony ve Kirkbi şirketlerinin 1'er milyar dolar ile birlikte yatırım turuna katıldıklarını da ekleyelim.

Alınan 2 milyar dolarlık yatırım ile birlikte Epic Games şirketinin değerlemesi ise 31,5 milyar dolar olarak açıklandı. Hatırlatmak gerekirse geçtiğimiz yılın Nisan ayında Epic Games'in değerlemesi 28,7 milyar dolar olarak açıklanmıştı. 2 milyar dolarlık yeni yatırım ile birlikte Epic Games'in bugüne kadar aldığı toplam yatırımın 7 milyar doları aştığını da belirtelim.

Epic Games'in paylaştığı bilgilere göre 2 milyar dolarlık yatırım, çocuklara uygun bir metaverse geliştirilmesi ve şirketin büyümesini sürdürmesi için kullanılacak. Epic Games'in çocuklara uygun bir metaverse geliştirecek olması Lego'nun da sahibi olan Kirkbi firmasının yatırım turuna katılmasının ana nedeni olabilir.

Oyun dünyasının en köklü firmaları arasında yer alan Epic Games, 1991 yılında Mark Rein ve Tim Sweeney tarafından ABD'de kuruldu. Özellikle popüler Fortnite oyunu ile birlikte geniş kitlelere ulaşan ve adından söz ettiren Epic Games, Unreal Engine oyun motoru ile birlikte pek çok oyununun geliştirilmesine de olanak sağlıyor.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.