Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi 120 milyon dolar yatırım alan Webflow'un değerlemesi 4 milyar dolara ulaştı

  • Konbuyu başlatan Arden Papuççiyan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
A

Arden Papuççiyan

Misafir
Kod bilgisi gerektirmeden, duyarlı tasarıma sahip web sayfası hazırlama aracı olarak karşımıza çıkan Webflow'u ilk olarak 2013 yılında sizlere aktarmıştık. Kodlama bilmeden web sayfası geliştirmek isteyenler için oldukça başarılı bir alternatif sunan Webflow, yeni bir yatırım aldığını duyurdu.

Webflow tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, C serisi yatırım turunda 120 milyon dolar yatırım aldı. Yeni yatırım ile birlikte Webflow'un değerlemesinin 4 milyar dolara ulaştığını da ekleyelim. Webflow'un 120 milyon dolarlık C serisi yatırım turu ise Y Combinator'ın Continuity Fund'ı liderliğinde gerçekleşti.

Yatırım turuna, Continuity Fund haricinde ise şirketin eski yatırımcıları arasında bulunan CapitalG, Accel, Silversmith ve Draper Associates katıldı. Alınan 120 milyon dolarlık yeni yatırım ile birlikte Webflow'un bugüne kadar aldığı toplam yatırımın 330 milyon dolara ulaştığını da ekleyelim.

Webflow tarafından aktarılan bilgilere göre alınan yeni yatırım, kurumsal pazarda büyümek ve Webflow'un çekirdek topluluğuna yatırımlar yapılması için kullanılacak. Girişimin içerik oluşturucuların Webflow'ta iş kurmalarına yardımcı olmak için 10 milyon dolarlık bir hibe programı başlatacağını da paylaşalım.

Girişim ve internet ekosisteminin köklü firmaları arasında yer alan Webflow, 2013 yılında Bryant Chou, Sergie Magdalin ve Vlad Magdalin tarafından San Francisco'da kuruldu

Güncel verileri ile ilgili açıklamalarda da bulunan Webflow'un şu an için 3,5 milyonu aşkın kullanıcısı bulunuyor. Webflow tarafından aktarılan bilgilere göre sadece 2021 yılında platform aracılığı ile 450 bini aşkın web sitesi yapıldığını da paylaşalım.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.