Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Kaynak ikonu

E-Ticaret Hesaplama Programı v1.0.1

indirmek için izniniz yok
Merhaba,

E-ticaret pazaryeri siteleri kategori bazlı olarak çeşitli miktarlarda komisyon kesintisi uygulamaktadır. Ürünlerin satılabilir olma durumları ve piyasa rekabetine göre, pazaryeri firmaları kendi bütçelerinden ürün üzerine ek destek adı altında indirim uygulamaktadır. Böylece ürün satış fiyatı aşağı düşmektedir. Sizler için çeşitli hesaplamalar yapabileceğiniz .NET Framework destekli windows uygulaması yazdık ve bu uygulamayı e-ticaret hesap makinesi olarak kullanabilmenizi sağlıyoruz.

Hesaba Geçen ve Müşteri Fiyatı hesaplama​


hesaba geçen.jpg


Konuyu uzatmadan, yapabileceğiniz işlemleri sizlerle paylaşmak isterim. Yukarıda ilk sayfanın görseli bulunuyor.

Satışa Açılan : Ürünü satışa açtığınız bedeli yazmanız gerekmektedir.
Komisyon : Satışa sunduğunuz ürün için pazaryeri tarafından yapılan komisyon bedelini yazmalısınız.
Destek : Eğer üründe, pazaryeri tarafından bir destek var ise; örneğin yüzde 5 sepet indirimi gibi, bu alana 5 yazmanız yeterlidir.
Kargo : Ürün hacmine ve taşıyıcı firmaya göre değişiklik gösteren kargo bedelini bu alana yazabilirsiniz.

Müşteri Fiyatı : Bu alan sonuç ekranıdır. Ürünü satışa sunduğunuz fiyat ile site tarafından uygulanan desteği hesaplayarak, müşterinin ödeme yapacağı fiyatı gösterecektir.
Hesaba Geçen : Ürünü satışa açtığınız tutardan, belirttiğiniz komisyon oranını düştükten sonra hesabınıza geçecek tutarı hesaplayarak sonuç çıktısı verecektir. Eğer kargo bedeli girdiyseniz, doğrudan bu tutarı da hesaplayarak hesabınıza net net geçecek tutarı hesaplayacaktır.

Sıfırla : Farklı ürün ve bedel için işlem yapacaksanız, tüm verileri tek tek silmenize gerek yok. Sıfırla butonuna basmanız yeterlidir.
Hesapla : Hesapla butonu, tüm verilere göre gerekli işlemi tek seferde gerçekleştirecektir.
Çıkış : Tekrar gireceğinize eminiz, anlık çıkış yapmak isteyenler için kocaman bir buton koyduk. Zaman kaybetmek istemeyiz!

İndirimli Tutar Hesaplama​


mustesiFiyati.jpg


Pazaryeri siteleri tarafından gerçekleştirilen indirimler küsuratlı fiyatlandırma sebebiyle muhasebeye zorluk çıkartabilmektedir. Müşterinin gördüğü fiyatı düzenlemekte deneme yanılma yoluyla çözülebilecek gibi değil. Tabii ki bu işlemin matematiksel bir çözümü var, ama her zaman işlemin tamamlanması mümkün olmayabiliyor.

Hedef fiyat : Ürünün gözükmesini istediğiniz net fiyatı yazmanız yeterli.
Destek : Ürüne tanımlanmış olan destek miktarını girmeniz yeterli olacaktır.
Açılması gereken : Hedeflediğiniz fiyata ulaşmak için, ürünü satışa sunmanız gereken tutar kuruşuna kadar belirtilecektir.
Sıfırla : Farklı ürün ve bedel için işlem yapacaksanız, tüm verileri tek tek silmenize gerek yok. Sıfırla butonuna basmanız yeterlidir.
Hesapla : Hesapla butonu, tüm verilere göre gerekli işlemi tek seferde gerçekleştirecektir.
Çıkış : Tekrar gireceğinize eminiz, anlık çıkış yapmak isteyenler için kocaman bir buton koyduk. Zaman kaybetmek istemeyiz!
Yazar
Metaren
İndirilme
1
Görüntüleme
374
İlk yayınlama
Son güncelleme
Değerlendirme
0.00 yıldız(lar) 0 rating

Metaren ait diğer kaynakar

En son güncellenenler

  1. v1.0.1 Güncelleme Notları

    v1.0.1 + Boş bilgiye karşı programın kapanma problemi giderildi. + Güncel sitelerimiz alanı...

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.