Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forum'a kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Yeni iPad ve iPad Mini modellerinin teknik özellikleri ve fiyatı açıklandı

  • Konbuyu başlatan Tuğçe İçözü
  • Başlangıç tarihi
T

Tuğçe İçözü

Misafir
Apple Özel Etkinliği'nde yeni iPad ve iPad Mini modelleri tanıtıldı. Apple'ın yeni iPad modeli A13 çipten güç alırken, 10.2 inch ekranı ile göz dolduruyor. Cihazın 12 megapiksellik ultra white kamerası "auto focus" özelliği 122 derecelik çekim kabiliyetine sahip. Cihazın ön kamerası ise kullanıcıları merkeze alan "center stage" özelliği ile dikkat çekiyor.

Apple ilk defa bu yeni iPad modeline True Tone özelliğini getirerek; bu özelliği iPad serisine taşıyor. Apple Pencil ile uyumlu olan bu model aynı zamanda kendi Lightning bağlantısına da sahip.


iPadOS işletim sistemiyle çalışan bu yeni model gümüş ve uzay grisi renk seçenekleriyle kullanıcılara sunuluyor. iPad Air ve iPad Pro'ta kıyasla daha uygun bir fiyat seçeneğiyle karşımıza çıkan yeni iPad, gelecek haftadan itibaren 329 dolar fiyat etiketi ile kullanıcılarla buluşacak


iPad Mini​


iPad mini ise yuvarlak köşeleri 8.3-inçlik Liquid Retina ekranı ve mor, pembe, uzay grisi dahil olmak üzere 5 farklı renk seçeneği ile karşımıza çıkıyor. iPad Mini'de bulunan neural engine, önceki modellere kıyasla cihazın makine öğrenimi kapasitesini 2 kat artırırken, gerçek zaman çeviri gibi özelliklerin hayata geçmesini sağlıyor.


Yeni Apple Mini 5G ve Apple Pencil desteği gibi yeniliklerle dikkat çekerken, TouchID'ye destek olan bir açma-kapama tuşuna kavuşuyor. Yeni Apple Mini'nin CPU'su cihazın yüzde 40 daha hızlı çalışmasını sağlarken GPU'su cihazın performasını yüzde 80 daha artırıyor.


12 megapiksellik ön ve arka kamerası, Center Stage özellikleri, kullanıcıların harika görseller ortaya çıkarmasını sağlıyor. 5G'ye sahip yeni iPad Mini, 499 dolar fiyat etiketiyle gelecek haftadan itibaren alıcılarla buluşacak. Türkiye İş Bankası‘nın katkılarıyla takip ettiğimiz etkinlikle ilgili tüm detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak : Webrazzi
 

Benzer konular

Reklam