Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

IBTR Yapay Zeka ile Üretilen İçerik Uyarısı

Instagram Türkçe Destek platformumuz ile ilişkili konudur. Konunun bütünü Instagram.BBS.TR sitemizde yayınlanmıştır.

Metaren

Administrator
Yönetici
Meta INC. sosyal medya platformları ve iletişim uygulamasında büyük bir güncellemeye hazırlanıyor.

Adobe, Google, OpenAl gibi firmaların hizmetleriyle üretilen yapay zeka görsellerini Meta’nın geliştirdiği özel otomatik bir sistem yakalamaya çalışacak. Yapay zeka ile üretildiği anlaşılan görseller üzerinde bildirim belirecek ve kullanıcılar içeriğin reel olmadığını anlayabilecek.

Yazıdan görsel üreten sistemler tarafından oluşturulan sahte içerikler; Instagram, Facebook, WhatsApp ve Threads uygulamalarının tümünde ifşa edilecek.

Özellikle dolandırıcılık maksadıyla üretilen içerikler bu sayede amacına ulaşamayacak ve mağduriyetlerin önüne geçilecek. Tabii ki yalan haberler ile dezenformasyonun da önüne geçilebilmesi hedefleniyor.

Peki, siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?


Yapay Zeka ile Üretilen İçerik Uyarısı yazısı ilk önce İnstagram Türkiye üzerinde ortaya çıktı.

Okumaya devam et...
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.