Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Yapay zeka destekli sağlık girişimi Smart Reporting, 23 milyon euro yatırım aldı

• Konbuyu başlatan Tuğçe İçözü
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
T

Tuğçe İçözü

Misafir
Almanya merkezli sağlık teknolojisi şirketi Smart Reporting, C serisi yatırım turunda 23 milyon euro yatırım aldı. TVM Capital Life Science'ın liderliği üstlendiği yatırım turuna Bayern Kapital ve mevcut yatırımcılar katılım gösterdi. Smart Reporting, bu yeni yatırım turuyla birlikte toplam yatırım miktarını 60 milyon euronun üzerine taşıdı.

2014 yılında Ludwig-Maximilians-Universität'ın (LMU) bir yan kuruluşu olarak hayata geçen Smart Reporting, radyoloji ve patoloji gibi alanlarda üreticiden bağımsız tıbbi yazılımlar geliştiriyor. Doktorlar için iş akışı otomasyonu sunan girişim, tamamen ses kontrollü ve veri odaklı bir dokümantasyon çözümü olarak karşımıza çıkıyor. Tutarlılığı garanti ederken rutin görevleri otomatikleştirir.

Son yıllarda üretimsel yapay zeka alanındaki gelişmeler, radyoloji ve patoloji odağında raporlama verimliliği için yeni fırsatları da beraberinde getirdi. Böylece aşırı iş yükü azaltılırken, doktorlar da etkili yardım sistemleriyle desteklendi.

Smart Reporting'in yazılımı, büyük sağlık IT ortaklıkları aracılığıyla uluslararası olarak dağıtılmaktadır. Bu ortaklıklar arasında Siemens Healthineers, GE Healthcare ve Canon da yer almakta. Şirket ayrıca, 2023 yılında, eski adıyla 3M Health Information Systems olarak da bilinen Solventum ile ortaklık kurdu. Solventum, Kuzey Amerika'da radyolojik raporlama alanında pazar liderlerinden biri olarak konumlanıyor. Smart Reporting, Solventum ortaklığı sayesinde uluslararası pazarlardaki varlığını daha da güçlendirmeye odaklandı.

Şirket aldığı bu yeni yatırımı, ABD, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda pazarlarındaki varlığını güçlendirmek için kullanacak. Bu anlamda Smart Reporting, ürün geliştirme ve uluslararası ortaklıkları genişletmeyi hedefliyor. Şirket, önümüzdeki aylarda ürün portföyüne daha fazla büyük dil modeli (LLM) hizmeti ekleyecek.

Kaynak : Webrazzi

Reklam

AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.