Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi WhatsApp, iOS 10 ve iOS 11 için desteği kesiyor

• Konbuyu başlatan Gözde Ulukan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
G

Gözde Ulukan

Misafir
Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamalarından WhatsApp, 24 Ekim'den sonra iOS 10 ve iOS 11 işletim sistemine sahip cihazlar için desteğini kesecek. Hala bir iPhone 5s, iPhone 6 veya iPhone 6s kullanıyorsanız, cihazınızda WhatsApp'ı kullanmaya devam edebileceksiniz, ancak WhatsApp kullanmaya devam etmek isteyen iPhone 5 ve iPhone 5c sahiplerinin yeni bir telefona geçmeyi düşünmeleri gerekecek.

WABetaInfo'nun ortaya çıkardığı bilgilere göre WhatsApp, kullanıcıları son iOS sürümlerini yüklemek için uyarıyor. Bunun için Ayarlar sekmesinden yeni sürümün yüklenmesi gerekiyor. Ancak Apple, bir süre sonra eski cihazlarına en yeni iOS sürümlerini sunmamaya başlıyor, bu da bazı cihazların artık WhatsApp'ı kesin bir şekilde kullanamayacağı anlamına geliyor.

WhatsApp Yardım Merkezi'nde şirket, iPhone kullanıcılarının uygulamayı kullanmaya devam etmeleri için iOS 12 veya daha yenisini çalıştırmaları gerektiğini halihazırda belirtiyor. Örneğin; Android kullanıcıları da uygulamayı kullanabilmek için 4.1 sürümüne veya daha yenisine ihtiyaç duyuyor.

Her ne kadar ülkemizde artan döviz kurlarıyla yeni telefon alabilmek oldukça zorlaşmış olsa da şirketler yeni cihazları ve işletim sistemlerinin son sürümlerini tanıtmaya devam ediyor. Apple da bu sene yazılım odaklı etkinliği WWDC'yi 6 ve 10 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirecek. Bu etkinlikte iOS 16 ve watchOS 9 gibi yeni sürümler tanıtılacak. Söylentiler, iOS 16 işletim sisteminin iPhone 6s, iPhone 6s Plus ve birinci nesil iPhone SE ile çalışmayı durduracağını yönünde. Neler olacağını ise hep birlikte bekleyip göreceğiz.

Kaynak : Webrazzi

Reklam

AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.