Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Web3 girişimi Xion, 25 milyon dolar yatırım aldı

  • Konbuyu başlatan Tuğçe İçözü
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
T

Tuğçe İçözü

Misafir
Tüketicilerin benimsemesini artırmak için tasarlanan 1. katman blok zinciri Xion, A serisi yatırım turunda 25 milyon dolar yatırım aldığını duyurdu. Yatırım turuna katılım gösterenler arasında Animoca Brands, Laser Digital (Nomura), Multicoin, Arrington Capital, Draper Dragon, Sfermion ve GoldenTree yer aldı.

2023'ün Aralık ayında Circle Ventures, Animoca Brands, Multicoin, HashKey ve Valor'un katıldığı yatırım turunda 11 milyon dolar yatırım alan Xion, bu yatırımın akabinde testnet'ini yayına almıştı.

Girişimin faaliyet alanı​


Modüler bir Genelleştirilmiş Soyutlama (Generalized Abstraction) katmanı bir blok zinciri geliştiren girişim, geliştiricilerin tüketiciye hazır Web3 ürünlerini sıfırdan inşa etmelerini, piyasaya sürmelerini ve ölçeklendirmelerini sağlıyor. Ayrıca Xion'ın USDC'yi birincil işlem para birimi olarak sistemine entegre ettiğini de belirtelim. Bu da tüketiciler için ekosistemindeki tüm etkileşimlerde öngörülebilir fiyatlandırma sağlamakta.

Xion'ın tamamen gözetim dışı (non-custodial) kalan Meta Hesapları da dikkat çekiyor. Meta Hesaplar, doğrudan özel anahtar yönetimi ihtiyacını ortadan kaldırıyor. Buna ek olarak kullanıcılar, Xion'ın Meta Hesapları ile e-posta veya biyometri gibi tanıdık Web2 yöntemlerini kullanarak Xion'ın zinciri üzerine inşa edilmiş uygulamalara kolayca katılabiliyor. Xion'ın hesapları sayesinde cihazlar arası kullanım, anahtar rotasyonu, çok faktörlü kimlik doğrulama ve hesap kurtarma özelliklerine sahip olmak mümkün.

Xion, henüz test aşamasındayken 1,3 milyondan fazla Meta Hesap oluşturuldu. 15 milyondan fazla işlemin gerçekleştirildiği Zion'da 150'den fazla proje mevcut. Şirket, bu yeni yatırımı, geliştirme süreçlerini ilerletmek ve küresel ekosistemini büyütmek için kullanacak.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.