Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Vatan Bilgisayar Alışveriş Kredisi İle İlgili Tüm Detaylar

Ruşen

Moderator
Yönetici
Türkiye'nin ilk bilgisayar mağazasını 1983 yılında Ankara'nın Elmadağ ilçesinde hizmete alan Vatan Bilgisayar günümüzde elektronik eşya ticareti yapılan ve güven veren sayılı zincir mağazalar arasında bulunmaktadır. Gelişim sürecinde yurt geneline yayılan mağazalarıyla ve 10 yılı aşkın süredir Vatanbilgisayar.com websitesi üzerinden online satışlar ile yüzlerce marka ve onbinlerce ürünü adresimize teslim etmektedir.

Alışverişin temelini oluşturan nakit döngüsü ile ilgili, kredi kartı ile online ve mağaza içi ödemeler yapılabildiği gibi, Vatan Bilgisayar birçok banka ile anında alışveriş kredisi kampanyalarına sahiptir. Bu konumuzda, Vatan Computer firmasından satın alacağınız ürünlerde alışveriş kredisi kullanabilmeniz için gerekli şartları, sürecin işleyişini sizlere aktarmaya çalışacağım. Konunun altına vatanbilgisayar.com sitesinden bilgileri edindiğim linki paylaşıyorum. Bilgi teyidi etmeniz her zaman sizin avantajınızadır.

Online ve mağaza satışlarında alışveriş kredisi kullanımında bazı farklar mevcut. Bunların ilk sırasında banka farkları diyebiliriz.

Şirketin online websitesi üzerinden 7/24 alışveriş yapabileceğiniz gibi, alışveriş kredisi kullanma imkanına da sahipsiniz. Online işlemlerde alışveriş kredisi kullanabileceğiniz dört banka mevcut. Hemen aşağıya listeliyorum.
 • FibaBank
  Hem FibaBank'ın mevcut müşterileri hemde yeni müşterileri alışveriş kredisi kullanabilir.
 • Akbank
  Mevcut Akbank müşterileri alışveriş kredisi kullanabilir. Akbank müşterisi değilseniz, alışveriş kredisini kullanamazsınız.
 • YapıKredi
  Mevcut YapıKredi Bankası müşterileri alışveriş kredisi kullanabilir. Yeni müşteriler alışveriş kredisi başvurusu yapamaz.
 • Garanti BBVA
  Hem Garanti BBVA müşterileri hem de yeni müşteri adayları alışveriş kredisi kullanabilir.
Adresinize en yakın Vatan Bilgisayar mağazasını ziyaret ederek, alışveriş kredisi kullanıp ürün satın alabilirsiniz. Bu süreçte mağaza personelleri sizlere yardımcı olmak için gayet keyifle sizleri bekliyorlar. Ancak mağazalarda yalnızca iki bankadan alışveriş kredisi başvurusunda bulunma hakkınız olacaktır. Zaman kaybetmeden aşağıya listeliyorum.
 • FibaBank
  Hem FibaBank'ın mevcut müşterileri hemde yeni müşterileri alışveriş kredisi kullanabilir.
 • Akbank
  Hem Akbank müşterileri hem de yeni müşteri adayları alışveriş kredisi kullanabilir.
Hangi bankalardan alışveriş kredisi kullanabileceğimizi öğrendiğimize göre bir adım öteye giderek, bankaların alt ve üst limitlerini sizlerle paylaşma vakti geldi.

Sadece website üzerinden yapılan satışlarda alışveriş kredisi kullanımına izin veren YapıKredi ve Garanti BBVA bankaları, sepet toplamının alt limiti olarak 750 TL altında kalmaması ve üst limiti olarak 25.000 TL 'yi aşmaması durumunda başvurunuzu işleme almaktadır. FibaBank ve Akbank herhangi bir limit gözetmeksizin, başvurularınızı değerlendirmekte ve hızla geri dönüş yapmaktadır.

Bankalar tamam, limitler tamam. Sırada? Sanırım taksit sayısına geçmemiz doğru bir tercih olacaktır. Vatan Bilgisayar'dan alışveriş kredisi kullanarak maksimum kaç taksitli işlem yapabileceğimiz konusuna değinelim.
 • Bilgisayar kategorisindeki ürünlere, maksimum 12 ay taksit,
 • Tablet kategorisindeki ürünlere, maksimum 6 ay taksit,
Cep telefonlarıyla ilgili, yasal zorunluluk sebebiyle, 3500 TL satış fiyatının altındaki ve üzerindeki ürünler için farklı taksit sayısı limitleri bulunmaktadır. Eğer farklı firmalar size daha fazla taksit yapmayı vaat ediyor ise, faturaların kontrol edilmesi önemlidir! Çünkü bu işlem resmi değildir! Konu dağılmadan cep telefonları için maksimum taksit sayısını fiyat limitine göre listeleyelim.
 • Satış fiyatı 3500 TL altında olan cep telefonları için, maksimum 12 ay taksit,
 • Satış fiyatı 3500 TL üzerinde olan cep telefonları için, maksimum 3 ay taksit.

Başvuru süreci nasıl başlatılır ve sonuçlanır?​


Kullanılacak olan alışveriş kredisi ile ilgili işlemler oldukça basittir. Tek yapmanız gereken, karşınıza çıkan adımları okuduktan sonra ilerlemektir. Önünüze çıkan her yeşil butona tıklayarak hareket etmemeli, tüm detayları ile sürece hakim olmalısınız.

Mağaza içerisinde yapılacak başvurular ile ilgili tüm gerekli bilgileri, Vatan Bilgisayar personelleri sizlerden talep ederek, sisteme işleyecektir. Sonuç işlemi için telefon numaranıza Vatan kredi sms i gelecek ve bu kodu da paylaşmanız istenecek, nihai sonuç olumlu veya olumsuz şeklinde tarafınıza banka ve Vatan Bilgisayar personeli tarafından açıklanacaktır.

Resmi website üzerinden yapılacak olan alışverişlerde kullanılacak olan müşterilerin, sepete ürün ekleme ve sepet kontrol işlemlerini tamamladıktan sonra, alışveriş kredisi kullan butonu ile banka seçimi yaparak, bankanın resmi websitesine yönlendirilme süreci başlar. Alışveriş kredisi ile ilgili Ad, Soyad, TC Kimlik numarası, Telefon numarası gibi bilgilerinizi doldurduktan sonra süreci tamamlarsınız ve banka sizi Vatanbilgisayar.com sitesine geri gönderir. Son dokunuşları yapmanız ile alışveriş kredisinin onaylanması durumunda, ilgili meblağ satıcı firmaya bankanız tarafından ödenir ve siparişiniz hazırlanma sürecine girer, kargolanır ve adresinize ulaştırılır.
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.