Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

TGTR Tweet Eksileme (DownVote) Nedir?

Twitter Türkçe Destek platformumuz ile ilişkili konudur. Konunun bütünü Twitter.Gen.TR sitemizde yayınlanmıştır.

Metaren

Administrator
Yönetici
Twitter, yenilikçi geliştirmelerini yayına almaya devam ediyor. Son zamanlarda, bir çok özelliğini devreye alan şirket, kullanıcılarını platformda içerik paylaşmaları için teşvik ediyor.

Yaklaşık bir yıldır test sürecinde olduğunu belirttikleri eksileme özelliği canlıya alındı. Şuan için, kısıtlı sayıda Twitter kullanıcısı web’te downvote özelliğini kullanabiliyor. Canlıdaki testlerin ilerleyen süreçte iOS ve Android içinde aktif edilmesi bekleniyor.

Downvote – Upvote ne işe yarar?​


Eksileme (downvote) ve artılama (upvote) özelliği birçok sitede kullanılıyor. Özellikle soru-cevap sitelerinin temeli oynama sistemine bağlıdır. İçerik veya yanıtın aldığı oy ile konu görüntülenme sıralaması yukarı, aşağı hareket eder. Yararlı içerikler ön plana çıkar. Faydasız yada gereksiz içerikler geri plana atılır.

Twitter için spam içerik gibi, spam oy kullanımı da büyük risk teşkil ediyor. Kullanıcı deneyimine önem veren platform, adaletsiz işlemler ile karşılaşmamak için önlemlerini alıyor.

Olumsuz oylar ile ilgili tanımlama yapılmış. Olumsuz oy vermenin maksadı, gizliliği ve Twitter'ın destek talebine bu görselde yer verilmiştir.

Twitter olumsuz oylama işlemi nedir? Twitter downvote özelliği geliyor.

Etkileşimi artırmak ve doğru veriyi öne çıkartmak önemlidir. Tweet ile alakası olmayan veya beğenmediğiniz bir yanıt görürseniz, bunu eksi oy ile oylayın. Üstelik, olumsuz oylayanlar ifşalanmaz. Olumsuz oy sahiplerini kimse görmez.

Yanıtların verilen artı ve eksi oylar, yanıtın konumunu belirlemekte Twitter’a yol gösterir. Tweet sahibi veya yanıt sahibi cevabın kaç adet downvote aldığını öğrenemez. Bu durum, YouTube‘un beğenme özelliğini işaretleyenlerin sayısını gizlemesine benziyor.

Twitter, geliştirmelerine devam edecek gibi gözüküyor. Sizler için, tüm geliştirmeleri takip ediyor ve paylaşıyor olacağız.


Tweet Eksileme (DownVote) Nedir? yazısı Twitter Türkiye adresinden alıntılanmıştır. Benzer ve daha detaylı bilgiler için TGTR'yi ziyaret edebilirsiniz.
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.