Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Kripto Titanium Blockchain CEO’su Michael Alan Stollery Dolandırıcılık İddialarını Kabul Etti

  • Konbuyu başlatan Bilgehan Bilge
  • Başlangıç tarihi
DİKKAT ! Kripto para piyasası kontrol veya tahmin edilebilir değildir. Anlık değişimler ile kazanç elde edebileceğiniz gibi, ciddi mali zararlar ile karşılaşabilirsiniz. Aşağıdaki içerik konuyu başlatanın sorumluluğunda ve bilgilendirme amaçlıdır. Ticari tavsiye değildir.!
B

Bilgehan Bilge

Misafir
kriptoblogu_titanium-1024x584.jpeg

Titanium Blockchain CEO’su Michael Alan Stollery 21 milyon dolarlık kripto para toplama dolandırıcılığını kabul etti.Blockchain şirketi Titanium Blockchain Infrastructure Services’ın (TBIS) CEO’su Michael Alan Stollery, 21 milyon dolarlık menkul kıymetler dolandırıcılığından suçlu bulundu. Stollery, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na kayıtlı olması gereken bir kitle fonlaması belirteci olan BAR koinin etrafındaki ayrıntıları bilerek bozduğunu itiraf etti.

Şikayete göre, 2017 ve 2018 yılları arasında Stollery, TBIS’i yeni bir şirket olarak tanıttı ve bir dizi ayrıntılı yanlış iddiayla parasını abarttı. TBIS, Apple, Boeing ve IBM gibi şirketlerle var olmayan bağlantılar kurdu. Ortaklardan bazıları, Stollery’nin, “Bir prosedürün izlenmesi gerektiğini bilmiyordum.” diye yanıtladığı şikayette bulundu. Şirket ayrıca tescilli ticari markaları olmayan çeşitli sözde ticari markalı hizmetler de sundu.


Bu ticari marka olmayanların listesi, ne yazık ki blockchain dolandırıcılığı dünyasının dışında da kullanılan “Company as a Service” gibi terimlerin yanı sıra sözde P2P bir kripto olan “Vordex” gibi heyecan verici ürünleri içeriyor.

Birçok blok zinciri projesi gibi, TBIS de geleceğe yönelik planlarını ortaya koydu ve BAR tokeninin gerçek hizmetler sunan bir platforma erişmek için faydalı olacağının sözünü verdi. En az 75 kişinin nakit olarak, geri kalan kişilerin de diğer kripto para birimleri ile sisteme kaydedildiği ve buradan 21 Milyon Dolar kazanıldığı düşünülüyor. Ancak, bu paranın en az 200.000 doları Stollery’nin banka hesabına gitti, 50.000 doları kredi kartı faturalarını ödemek için kullanıldı ve bir kısmı da Stollery’nin Hawaii’deki apartmanının faturaları gibi TBIS dışı ödemeler için kullanıldı.

Tüm bunlara ek olarak, TBIS büyük bir BAR saldırısı olduğunu iddia etti ve bunun yerine ikinci bir kripto para olan TBAR’ı yayınladı. Ancak orijinal BAR madeni para borsalarda işlem görmeye devam etti.

Titanyum, koine dayalı bağış toplama artışı sırasında 2017 ve 2018 yıllarında dolandırıcılık suçlamaları yaşayan birden fazla ICO projesinden biriydi. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, alıcıları dolandırıcılık konusunda uyarmak için kendi sahte sitesini bile oluşturdu. Bugün, iddia edilen dolandırıcılığın çoğu, karşılıksız token veya NFT projelerini içeriyor. Stollery’nin dolandırıcılık suçlamasından dolayı Kasım ayında hüküm giymesi ve 20 yıl hapis cezası alması bekleniyor.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!Titanium Blockchain CEO’su Michael Alan Stollery Dolandırıcılık İddialarını Kabul Etti yazısı ilk önce Türkiye'nin Kripto Blogu | En Güncel Kripto Para Haberleri üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.