Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Son çeyrekte 14 milyondan fazla kullanıcı kazanan Disney+'ın toplam abone sayısı 150 milyonu aştı

  • Konbuyu başlatan Gözde Ulukan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
G

Gözde Ulukan

Misafir
Haziran ayının ortasında ülkemizdeki faaliyetlerini başlatan dijital yayın platformu Disney+, son çeyrek kazançlarını açıkladı. Şirketin paylaştığı bilgilere göre Disney+, 14.4 milyon abone ekleyerek 10 milyonluk beklentileri aştı. Bununla birlikte Disney+'ın toplam abone sayısı da 152.1 milyona ulaştı.

Şirket ayrıca, Disney+ için 2024 tahminini 215 ila 245 milyon aboneye düşürdüğünü de duyurdu. Şirketin önceki hedefi 230 ila 260 milyon arasında abone kazanmaktı, ancak Disney, hem en yüksek hem de en düşük sınırda hedeflerini biraz düşürdü. Şirket, Disney+’ın 2024 mali yılının sonunda kârlı hale geleceği beklentisini yineledi.

Şirket, uluslararası Disney+ abonelerinin 6 milyon artarak 49,2 milyona ulaştığını bildirdi. Yani aboneliklerin büyük bir kısmı ABD ve Kanada dışından gelmiş oldu. Bununla birlikte Disney, ABD'de 8 Aralık'tan itibaren reklamsız Disney+ aboneliğinin fiyatını mevcut 7,99 dolardan ayda 10,99 dolara yükselttiğini duyurdu.

Disney, Disney+ Hotstar yayın hizmeti için Hindistan Premier Ligi haklarını yenilememesi nedeniyle Disney+ tahminini düşürdü. Disney’in Finans Direktörü Christine McCarthy, Hotstar hariç, Disney+ abonelerinin 2024′ün sonuna kadar 135 milyon ile 165 milyon arasında olması gerektiğini söyledi. Hotstar aboneleri için maksimum sayının 80 milyon olduğu belirtildi.

Son çeyrek sonunda Hulu'nun 46,2 milyon abonesi ve ESPN+'ın 22,8 milyon abonesi bulunuyor. Bu sayılar, Disney'in akış servisi aboneliklerini toplamda 221,1 milyona ulaştırıyor. İşin ilginç kısmı da burada başlıyor, zira bu toplam, şirketin toplam yayın hizmetlerinin toplam abonelerde Netflix'i geçtiği anlamına geliyor. Netflix, neredeyse 970 bin abone kaybettikten sonra üçüncü çeyreğinde globalde toplam 220.67 milyon abonesi olduğunu açıklamıştı. Yani Disney, uzun süredir pazar lideri olan Netflix'in tahtını ele geçiriyor gibi duruyor.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.