Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Sahte Twitter Hesabına Giriş Yapmayı Unutunca!

Metaren

Administrator
Yönetici
Sosyal medya devlerinden Twitter, milyonlarca sahte hesaba ev sahipliği yapıyor. Sahte hesapların kullanılmasının en büyük sebebi ise hiç kuşkusuz, etkileşim sayısını artırmak üzerinedir. Kendi paylaşımlarına beğeni atmak, takipçi kasmak gibi amaçlarla Twitter sahte hesapları kullananlar var.

Giresunspor‘un Kulüp Başkanı Hakan Karaahmet, kendi paylaşımına sahte hesap ile övgüler yağdırmak isterken büyük pot kırdı. Karaahmet, sahte hesaba giriş yapmadan, paylaşım yaptığı içeriğin altına kendini öven mesaj paylaşımca Twitter kullanıcılarının diline düştü.

Fenerbahçe karşısında 2 – 1 ‘lik sonuç ile mağlubiyet yaşayan Giresunspor Başkanı Karaahmet, takımın gelişiminden bahseden bir tweet göndermişti. Bu tweetin içeriği, Fenerbahçe ile maç yapmayı hayal eden bir kulübün, Fenerbahçe karşısında kaybetmenin verdiği üzüntüye değinildi.

Üzüntüsünü dile getiren başkan, sahte Twitter hesabından kendisini öven “Siz bu şehrin umudusunuz Başkanım. Yıllardır kimsenin yapamadığını yaptınız. Çok yakında bir destek gecesi düzenlenecek o günü sabırsızlıkla bekliyorum. Giresunspor sevgisinden bahseden kaç kişi çıkacak. O günkü tabloda ne demek istediğini herkes anlayacak” yanıtını vermek isterken, hesap değiştirmeyi unutunca, @HakanKaraahmet hesabını kullanınca goygoy konusu oldu.

hakan-karaahmet-fake-hesap-twitter.png


Takipçilerine yakalanan başkan birçok ulusal haber sitesinde gündem olunca, etkileşimi de fazlasıyla artmış oldu. Reklamın iyisi kötüsü olmaz diye düşünürsek, güzel bir çalışma olduğunun da altını çizebiliriz.

Başkana gelen yanıtların birkaç örneğine aşağıda yer veriyoruz.

image.png

image-1.png

image-2.png


Başkanın mesajını, tekrar tekrar paylaşan hesaplarda yok değil.

image-3.png


Sahte Twitter Hesabına Giriş Yapmayı Unutunca! yazısı Twitter Türkiye adresinden alıntılanmıştır. Benzer ve daha detaylı bilgiler için TGTR'yi ziyaret edebilirsiniz.

Twitter.Gen.TR sitesi Metaren Bilişim bünyesindeki, blog ve bilgilendirme amaçlı Twitter Türkiye Destek Platformudur.
 

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.