Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

IBTR Rusya’dan Instagrama Erişim Kısıtlandı – Доступ к Instagram ограничен из России

Instagram Türkçe Destek platformumuz ile ilişkili konudur. Konunun bütünü Instagram.BBS.TR sitemizde yayınlanmıştır.

Metaren

Administrator
Yönetici
Sosyal medya devi Instagram’a Rusya’daki kullanıcıların erişimi yasaklandı. Ancak bu yasak beklenenin aksi şekilde hayat buldu. Kısıtlamayı Instagram yani Meta INC. değil, Rusya Federasyonu getirdi.

Geçtiğimiz günlerde Meta INC. tarafından yapılan duyuru ile Putin ve Rusya alehine şiddet içeren paylaşım yapılmasına izin verildiğini bildirmiştik. Mark Zuckerberg’in CEO’su olduğu şirketin bu kararı, haklı olarak Rus hükümetinde sert tepkiler ile karşılaştı.

Instagram ve Facebook platformlarında Putin ve Rusya içeriklerinde, Putin’e Ölüm tarzında ağır ve sert paylaşımların normalleşmesine Kremlin Sarayı’ndan misilleme ile yanıt geldi. Yaklaşık 80 milyon kullanıcısı olan Rusya’dan, Instagram’a erişim hükümet tarafından engellendi.

Rus vatandaşlar web tarayıcı ve mobil uygulama ile Instagram’a erişim sağlayamıyor.
Граждане России не могут получить доступ к Instagram через веб-браузер и мобильное приложение.

The post Rusya’dan Instagrama Erişim Kısıtlandı – Доступ к Instagram ограничен из России first appeared on İnstagram Türkiye.

Okumaya devam et...
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.