Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Oyun stüdyosu NDG Studio, Boğaziçi Ventures ve Mert Fırat'tan 3,125 milyon TL yatırım aldı

T

Tuğçe İçözü

Misafir
BV Growth fonu ile uluslararası pazarlarda hızla ölçeklenebilen teknolojilere yatırım yapan Boğaziçi Ventures; Mert Fırat’ın da katılımı ile, NDG Studio’ya toplam 3,125 milyon TL yatırım yaptı. BV Growth fonunun Oyun, Fintech, Perakende Teknolojileri ve Dijital Sağlık alanlarına odaklandığını hatırlatalım.

Ufuk Serdar Demir ve Emre Ertekin tarafından 2020 yılında kurulan NDG Studio, hypercasual ve casual türlerinde çeşitli oyunlar geliştiriyor. 9 kişilik ekibe sahio olan oyun stüdyosu, dünyanın önde gelen yayıncılarıyla çalıştığını belirtiyor.

NDG Studio kurucu ortağı Ufuk Serdar Demir, aldıkları yatırımla birlikte tamamen casual ve NFT oyunlara yönelmek istediklerini dile getirdi. Demir, Boğaziçi Ventures ile yaptıkları partnerlike kısa süre içinde başarı yakalayacaklarına inandığını ifade etti. Demir; "Bu yatırım ve partnerliğin neticesi olarak, Amerika, Avrupa ve Asya pazarlarında Casual oyunlarımızla yüksek pazar payı elde edeceğimizi düşünüyoruz.” dedi

Boğaziçi Ventures ortaklarından ve Başarılı teknoloji girişimlerine sahip, seri yatırımcı ve oyun sektörü uzmanı Burak Balık yatırım hakkında yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Bizler Boğaziçi Ventures olarak yaptığımız her yatırıma ailemize yeni katılan kişiler olarak baktığımız için, başarıya giden yolda birlikte yürürken iyi anlaşabileceğimiz ve bizimle aynı hayalleri kuran ekipleri seçme konusunda oldukça titiz davranıyoruz. NDG yatırımı da bu anlamda bizleri son derece mutlu eden bir yatırım.”

NDG Studio ekibi ise yaptığı açıklamada henüz çok yeni olan NFT oyun alanında da Boğaziçi Ventures’ın sektör tecrübesi ve vizyonuyla çok kısa sürede başarıya ulaşacaklarına inandıklarını belirtti.

Yıllık 2 milyar USD üzerinde ihracat gelirine sahip olan Türkiye’deki oyun sektörü, metaverse kavramı ve NFT oyun pazarına gösterilen ilgi ile her geçen gün büyümeye devam ediyor.

Kaynak : Webrazzi
 

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.