Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forum'a kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

NFT (Non-fungible Token) Nedir?

  • Konbuyu başlatan elif tanriverdi
  • Başlangıç tarihi
E

elif tanriverdi

Misafir
Non-fungible token kısaca NFT aslında özel bir kriptografik token türüdür. NFT’lerin eşsiz olmaları hızlı bir şekilde popüler olmalarını sağladı. Şöyle ki tablolar veya heykeller, geleneksel sanat eserleri değerlidir. Çünkü türünün tek örneği oldukları için eşsizdirler.

Günümüzde geleneksel sanatın yanı sıra bilgisayarlar ve tabletler ile hazırlanan dijital sanat eserleri de çok önem kazanmıştır. Bu tasarımları tokenlaştırarak blokzincirine inşa etmek dijital çağın galerisine sunmaktır. Bu token’lar başka hiçbir token ile takas edilemediği için her bir NFT çok özel ve değerlidir.

Öte yandan, ERC-20 token’ları doğası gereği değiştirebilir. Şöyle ki ERC-20 tokenı bir hizmet ya da uygulama için kullanılabilen bir token türüdür. Bu nedenle ERC-20 token’lar kendi Network’leri içinde karşılıklı olarak takas yapılabilir.

Son olarak Non-fungible token’lar bilgisayarda, bulut depolama alanlarında ve dijital dosyalarda saklanabilir. NFT eserlerini kolaylıkla ve sonsuz kere çoğaltabilir, basabilir veya sosyal medya platformlarında paylaşabilirsiniz.

Kaynak : Kripto Blogu
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Benzer konular

Reklam