Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Microsoft, Minit'i satın aldı

İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
A

Arden Papuççiyan

Misafir
Süreç madenciliği yazılımı olarak hizmet veren Minit'in Earlybird'den 3,3 milyon euro yatırım aldığını 2018 yılının Aralık ayında sizlere aktarmıştık. Süreç madenciliğinin her geçen gün daha da önem kazandığı bugünlerde yeni bir gelişme ile karşımıza çıkan Minit, Microsoft tarafından satın alındığını duyurdu.

Minit ve Microsoft arasında gerçekleşen satın alma anlaşmasının finansal detayları ile ilgili herhangi bir bilgi paylaşılmadığını da ekleyelim. 2014 yılında Rasto Hlavac tarafından Bratislava'da kurulan Minit, sunduğu yazılım ile iş süreçleri ile ilgili verileri analiz ediyor.

Karmaşık iş süreçlerinin gerçekte nasıl gerçekleştiğini detaylı bir şekilde kullanıcısına sunarak şirketlerin belli alanlarda tasarruf etmesine olanak tanıyan girişimin Slovakya, Hollanda ve ABD'de ofisleri de bulunuyor. Minit, geliştirdiği süreç madenciliği yazılımı sayesinde şirketlerin üretim, finansal prosedürler, banka kredileri onayları ve sigorta talepleri işleme gibi kritik iş süreçlerinin kolaylaştırmasına da yardımcı oluyor.

Minit sayesinde bu süreçlerin detaylı olarak anlaşılması, işletmelerin robotik süreç otomasyonu ve büyük sistem değişiklikleri gibi önemli dönüşüm çalışmalarının daha kolay bir şekilde gerçekleşebiliyor. En son 2018 yılında yatırım alan Minit'in bugüne kadar toplamda 11,40 milyon dolar yatırım aldığını da ekleyelim.

Minit satın alması ile ilgili açıklamalarda bulunan Microsoft süreç içgörüleri genel müdürü Justin Graham, Minit ile birlikte Microsoft müşterilerinin süreç verilerini daha iyi anlayabileceklerini, operasyonların gerçekte nasıl göründüğünü ortaya çıkarabileceklerini ve her adımda uyumluluğu sağlamak için tüm şirket genelinde iyileştirmeler yapabileceklerini aktardı.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.