Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Kripto Merakla Beklenen Haber Geldi! O Ülkede Kripto Paralar İçin Beklenen Adım Atıldı!

  • Konbuyu başlatan Batuhan Dursun
  • Başlangıç tarihi
DİKKAT ! Kripto para piyasası kontrol veya tahmin edilebilir değildir. Anlık değişimler ile kazanç elde edebileceğiniz gibi, ciddi mali zararlar ile karşılaşabilirsiniz. Aşağıdaki içerik konuyu başlatanın sorumluluğunda ve bilgilendirme amaçlıdır. Ticari tavsiye değildir.!
B

Batuhan Dursun

Misafir
brezilya.jpeg

Brezilya’nın uzun süredir beklenen kripto para yasa tasarısı sonunda Temsilciler Meclisi’nden geçti.

Yedi yıl süren bir dizi yasama sürecinin ardından Brezilya’nın uzun zamandır merakla beklenen yasa tasarısı nihayet Temsilciler Meclisi’nden geçti ve Devlet Başkanı Jair Bolsonaro’nun onayına sunuldu.

Brezilya’nın Kripto Para Düzenlemesi


Brezilya Temsilciler Meclisi, yaptığı oylamanın sonucunda geçirdiği kripto para yasa tasarısını, Luiz Inácio Lula da Silva’nın yönetimi devralacağı ve 31 Aralık’ta görev süresi sona erecek olan Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro’nın onayına sundu.

Kripto para yasa tasarısı olarak, Bitcoin ve diğer alt coinleri bir ödeme yöntemi ve bir yatırım aracı içerisinde kabul ediyor. Tasarı içerisinde, ayrıca kripto paraların yanı sıra kara para aklama ve dolandırıcılığa karşı korunmaya yardımcı olacak. Tasarıda, Brezilya Senatosu’nun Nisan ayı içinde onaylaması sonrasında ivme kazanmasının ardından, Senato tasarıdaki birkaç maddede değişiklik yaparak Temsilciler Meclisi’nin onayına gitti.

Yasa tasarısının çok tartışılan maddelerinden biri, kripto para borsalarının müşteri fonlarını ayırması için bazı yönergeleri takip etmelerini gerektiren bir hükümle ilgiliydi. Araştırmalara göre milletvekilleri yasa tasarısını Meclis’ten geçirmek için varlık ayrıştırma konusunu beklemeye alma kararı verdi.

Çevredeki Ülkelerden Daha Fazla


Kripto para sektörünün düzenlenmesi, pazarın hacmi ve ülkenin son yıllarda gördüğü dolandırıcılık sayısı nedeniyle Brezilya’da özellikle önem arz ediyordu. En ses getiren vakalardan biri, federal polisin iddia edilen bir piramit şeması sistemiyle ilgili yaklaşık 28 milyon doları ele geçirmesiyle ortaya çıktı.

Kripto paralar ile ilgili tüm haberler www.kriptoblogu.com’da

Merakla Beklenen Haber Geldi! O Ülkede Kripto Paralar İçin Beklenen Adım Atıldı! yazısı ilk önce Türkiye'nin Kripto Blogu | En Güncel Kripto Para Haberleri üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.