Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Mastercard ve Coinbase NFT pazar yeri iş birliği

T

Tuğçe İçözü

Misafir
Mastercard bugün yayınladığı bir duyuru ile Coinbase'in ekim ayında duyurduğu NFT pazar yeri için ödeme çözümü sunacağını açıkladı. Mastercard ve Coinbase iş birliği ile kullanıcılar Mastercard kartları ile NFT satın alabilecek.

Şu anda NFT satışları genel olarak kripto cüzdanları üzerinden gerçekleşiyor. Kripto para piyasasının dışında kalan bir kişi eğer NFT satın almak isterse, önce kripto cüzdanı açmak, sonra kripto para satın almak ve en sonunda kripto pazar yerinden söz konusu NFT'yi almak durumunda.

Mastercard attığı bu adım ile NFT satın alma sürecini basitleştirdiğini ve dileyen herkesin NFT alabileceğini vurguluyor. Şirket bu hamle ile NFT pazarının büyümesine katkıda bulunduğunu belirtiyor.

Buna ek olarak Mastercard, NFT'lerin arkasında yatan teknolojinin sanat ve koleksiyon ürünlerinin ötesinde pek çok alanda ilerleyebileceğinin altını çiziyor.

Coinbase'in Mastercard iş birliği, tanınmış NFT pazaryerleri ile rekabet etmesini kolaylaştırabilir. Zira Mastercard'ın da belirttiği üzere kredi kartı ile NFT almak, pek çok kişi için NFT alımını karmaşık süreçlerden kurtaracaktır.

Hatırlarsanız Shopify da, Shopify NFT programı ile NFT'yi kripto dünyasından çıkararak adeta geleneksel ödeme yöntemlerinin bir parçası haline getireceğini açıklamıştı. Kripto para ve NFT'ye gösterilen ilgi arttıkça geleneksel kurumların da bu alanda sunduğu çözümler yaygınlaşıyor.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.