Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Marc Jacobs, NFT giyim ürünleri için ticari marka başvurusu yaptı

  • Konbuyu başlatan Tuğçe İçözü
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
T

Tuğçe İçözü

Misafir
Tanınmış moda markaları Balenciaga ve Louis Vuitton metaverse ve NFT odağında iş birlikleriyle gündeme gelirken, Marc Jacobs'ın markası buna sessiz kalamadı. İsmini ünlü moda tasarımcısı Marc Jacobs'tan alan marka, dijital giyim ürünleri, dijital mağazalar ve NFT koleksiyonları için kolları sıvadı. Marc Jacobs, NFT giyim ürünleri için ticari marka başvurusu yaptı.

ticari marka alanında tanınan avukat Mike Kondoudis'in paylaştığı tweete göre; Marc Jacobs, sanal kıyafetler, moda aksesuarları, ayakkabılar, gözlükler, mücevherler ve el çantları için ticari marka başvurusu yaptı. Başvuru kapsamında şirket, sanal bir mağazada NFT ile özgünlüğü kanıtlanmış dijital moda ürünleri satabilir.

Ayrıca şirket Metaverse'ler ve çevrimiçi dijital dünyalar için topluluk odaklı NFT koleksiyonları üretmeyi planlıyor. Bu da Metaverse'de oluşturulacak sanal mağazalarda NFT koleksiyonlarının satılacağı izlenimini yaratıyor.


Hatırlarsanız NFT ticaretinin 2025 yılına kadar tüm kripto ticaretinin yüzde 10'unu oluşturabileceğini daha önce sizlerle paylaşmıştık. Metaverse NFT'lerinin 2022'nin ilk çeyreğine kadar ETH bazında yüzde 130.9 ve dolar bazında yüzde 112'lik bir performans göstererek pazara liderlik ettiğini düşünürsek, ünlü markaların Metaverse ve NFT'ye olan ilgisinin devam edeceğini söyleyebiliriz.

Zira NFT ile topluluk yaratımı günümüzde en popüler pazarlama taktiği haline gelirken, sosyal ağlar ve teknoloji devleri Metaverse'te yerini almak için attığı adımları hızlandırıyor.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.