Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

iOS, macOS, watchOS ve tvOS için güncellemeler paylaşan Apple, WWDC21 programını açıkladı

  • Konbuyu başlatan Arden Papuççiyan
  • Başlangıç tarihi
A

Arden Papuççiyan

Misafir
Apple tarafından yer yıl düzenlenen WWDC'nin bu yıl 7 Haziran ve 11 Haziran tarihleri arasında online olarak gerçekleşeceğini geçtiğimiz Mart ayında sizlere aktarmıştık. Apple, yaptığı yeni bir paylaşımla birlikte WWDC21'in programını açıkladı.

Sadece WWDC 2021'in programını açıklamakla kalmayan Apple'ın iOS, macOS, watchOS ve tvOS için güncellemeler paylaştığını da belirtelim. Edindiğimiz bilgilere göre iOS/iPadOS 14.6 güncellemesi ile birlikte ücretli podcast abonelikleri ve Apple Card Family gibi özellikler işletim sistemlerine eklendi.

MacOS 11.4 güncellemesi ile birlikte ise çeşitli grafik kartları için destek, hata düzeltmeleri ve tıpkı iOS ve iPadOS'de de olduğu gibi ücretli podcast abonelikleri sunuldu. watchOS 7.5 ile gelen özellikler arasında ise Apple Card Family ve çeşitli ülkeler için yeni sağlık özelliklerinin eklenmesi bulunuyor.

Güncellemelerin dışında WWDC programı ile ilgili detayları da paylaşan Apple, WWDC21'e 7 Haziran Pazartesi günü Türkiye saati ile 20.00'de Apple Keynote ile başlayacak. Keynote içinde hem iOS, macOS, watchOS ve tvOS gibi yazılımların kazanacağı yeni özelliklerin hem de çeşitli donanım ürünlerinin karşımıza çıkması bekleniyor.

Yeni MacBook Pro modelinin WWDC21 kapsamında tanıtılması sürpriz olmayacaktır. 11 Haziran'a kadar sürecek olan WWDC21, Apple Keynote'un ardından Platforms State of the Union ve Apple Design Awards ile devam edecek. Program ile ilgili detaylara buradan ulaşabilirsiniz. Her yıl olduğu gibi WWDC ile ilgili tüm gelişmeleri sizlere aktaracağız. 7 Haziran tarihinde görüşmek üzere.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.