Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Instagram Hesabı Nasıl Kapatılır?

• Konbuyu başlatan Asena
  • Başlangıç tarihi
A

Asena

Misafir
Instagram hesabı nasıl kapatılır, ınstagram hesabı kalıcı olarak silinebilir mi? gibi sorular sosyal medya kullanıcılarının merak ettiği sorulardan biridir. Bu makalemizde sizlerle Instagramın ne olduğunu ve Instagram hesabını adım adım nasıl kapatacağınızı anlatacağız.

Instagram Nedir?​

Sosyal medya söz konusu olduğunda Instagram insanların ilk aklına gelen platformlardan biridir. Peki sizce bu Instagram nedir? Kullanıcıların fotoğraf ve kısa videolar çekebildiği, bu çektiklerini onları takip edenler ile paylaşabildiği bir sosyal ağ platformudur. Instagram ilk çıktığı yıllarda sadece fotoğraflarını paylaştığın bir platform iken yıllar geçtikçe içerisinde birçok farklı özellik geliştirmiştir. Bu özellikler o kadar ileri seviyededir ki insanlar artık günün her saatinde birçok işlemini Instagram üzerinden halledebilir şekle geldiler. Instagram sadece bireyler değil, işletme ve kuruluşlar içinde bir araçtır.Şirketler marka ve ürünlerini tanıtmak için Instagram kullanabilir. Burada ürünlerine gelen yorumlar, beğeniler ve talepler sayesinde işletme gücünü arttırabilirler.

Instagram Hesabı Nasıl Kapatılır? 2

Instagram Hesabı Dondurulur Mu?​

Bazı insanlar çeşitli nedenler ile Instagrama harcadıkları zamandan pişmanlık duyar ve daha az saatler harcamak ister. Instagram hesabınızın ister kalıcı olarak silebilirsiniz, ister de dondurabilirsiniz. Hesabınızı dondurduğunuzda herhangi bir sorun olmadan hesabınızı dilediğiniz zaman aktif edebilirsiniz fakat hesabınızı silmek istediğinizde bundan emin olmanız gerekir. Instagram hesabı silindiğinde bir daha eski profilinizi geri alamazsınız. Instagram hesabınızı dondurduğunuzda herhangi bir takipçi kaybetmezsiniz.

Instagram Hesabı Geçici Olarak Kapatılınca Ne Olur?​

Duygusal bir döneminizde veya kendinize odaklanmak istediğiniz bir süreçten geçiyor olabilirsiniz. Bu süreçte sosyal medya ağlarında bir ara verip kendi içinizde bir detox yapmak isteyebilirsiniz. Bu süreçte Instagram hesabı nasıl kapatılır, kapatıldığında bir daha açabilir miyim gibi soruların cevaplarını merak ediyorsunuzdur. Evet, Instagram hesabınızı geçici olarak kapatabilir ve tekrar istediğiniz zaman aktif edebileceksiniz. Hesabınızı dondurduğunuzda tüm fotoğraflarınız, yorumlarınız, beğenileriniz ve takip ettiğiniz herkes profilinize gizlenecektir. Şimdi sizler ile adım adım Instagram hesabı nasıl dondurulur inceleyelim.

Instagram Hesabı Dondurma Nasıl Olur?​

Hesabınızı geçici olarak dondurmak basit bir işlemdir. Bu işlemi uygulama üzerinden değil masaüstünden gerçekleştirebilirsiniz. Instagram hesabınızı aşağıda adımları takip ederek dondurabilirsiniz;

• Masaüstü tarayıcınızdan Instagram’a giriş yapın.
  • Hesabınızın bilgilerini doldurunuz.
  • Sayda profil resminizin olduğu alana tıklayın.
  • “Profili Düzenle”yi seçin.
  • En aşağıda yer alan “Hesabımı Geçici Olarak Devre Dışı Bırak” seçeneğine tıklayın.
  • Hesabınızı neden devre dışı bıraktığınıza dair gelen soruyu cevaplayın.
  • Tekrardan şifrenizi girin ve “Hesabımı Geçici Olarak Devre Dışı Bırak”a tıklayın.

Bu işlemden sonra hesabınız geçici süreliğine devre dışı bırakılacaktır. Unutmayın siz hesabınızı tekrar etkinleştirene kadar hiç kimse hesabınızı göremez.

2022 Instagram hesabı dondurma linki: Hesabını geçici olarak sil

Instagram Hesabı Silme Nasıl Olur?​

Instagram hesabını tamamen silmek bilgilerinize bir daha asla ulaşamayacağınız anlamına gelir. Bu işlemi aynı dondurma işlemi gibi sadece masaüstünden yapabilirsiniz. Şimdi sizler ile adım adım Instagram hesabı nasıl silinir inceleyelim.

• Masaüstü tarayıcınızdan Instagramın hesabını sil sayfasına gidin.
  • Giriş yapmadıysanız hesabınıza giriş yapılacak olan adımları takip edin.
  • Hesabınız neden sildiğiniz srduluğunda bir seçenek belirleyin.
  • Şifrenizi tekrar girin.
  • “Hesabımı Kalıcı Olarak Sil”e basın.

Bu makalemizde sizlere Instagram hesabı nasıl kapatılır, Instagram hesabı nasıl silinir gibi konulardan bahsettik.Daha fazla ipucu ve bilgi için TURKTİCARET.Net’in diğer makalelerine göz atmayı unutmayın.

-WordPress Site Hızı 2022 Plugin Önerileri

-Ücretsiz Yazı Fontu Bulma Siteleri (2022)

-Bulut Teknolojisi Nedir?

Instagram Hesabı Nasıl Kapatılır? yazısı ilk önce Turkticaret.Net Blog üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : TurkTicaret

Reklam

AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.