Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Hindistan Başbakanı Bitcoin Dağıtıyor Olabilir Mi?

  • Konbuyu başlatan elif tanriverdi
  • Başlangıç tarihi
E

elif tanriverdi

Misafir
Kripto paralara olan ilgi son yıllarda ciddi şekilde artmasını fırsat bilen hacker’lar Hindistan başbakanı Narendra Modi’nin sosyal medyasını eklendi. Hacker’lar, hesaptan “Hindistan Bitcoin’i yasal para ilan etti. Linke tıklayın Bitcoin kazanın” yazdılar.
Hindistan başbakanı Narendra Modi’nin hesabını hackeyen kişiler kısa sürede ele geçirmiş olsa da Modi’nin hesabına giren kişiler; Bitcoin‘i kullanarak dolandırıcılık yaptılar. Hesaptan Hindistan’ın Bitcoin’i yasal para olarak kabul ettiğini ve 500 BTC alındığı yazıldı. Tweette tam olara ifadelere yer verildi; “Hindistan, resmen Bitcoin’i yasal para olarak kabul etmiştir. Hükumet 500 BTC satın almış ve bunları halka dağıtmaya karar vermiştir. Acele edin… “Hacker’lar milyonlarca kişiyi dolandırırken ünlülerin sosyal medyası en önemli araçları oldu. Hacklenen hesaplarla ücretsiz kripto para dağıtıldığı yönünde açıklama yaparak; az da olsa bir kesimi tuzağa düşürüyor. Virüslü linkler nedeniyle birçok sıcak cüzdan ele geçiriliyor.

Hatırlanacağı üzere, 2020 yazında Joe Biden’dan Elon Musk’a Bill Gates’ten Warren Buffet’a; Jeff Bezos’tan Changpeng Zhao’ya kadar birçok ünlü ismin ve Square, Apple, Uber, Binance, Coinbase, Gemini ve Kucoin gibi birçok şirketin hesapları ele geçirilmişti. Ele geçirilen hesaplar üzerinden ücretsiz kripto para dağıtıldığı mesajları atılmıştı. Mesajlara rağmen çok az sayıda kişi hesaplardan atılan linklere tıklamıştı. Daha fazla kripto para kazanma amacıyla bir miktar kripto parayı verilen adreslere yollamıştı. Hacker’lar 1 BTC’ye yakın fon elde etmişlerdi.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!Hindistan Başbakanı Bitcoin Dağıtıyor Olabilir Mi? yazısı ilk önce Türkiye'nin Kripto Blogu | En Güncel Kripto Para Haberleri üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.