Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi HBO Max ve Discovery+ tek bir platformda birleştirilecek

  • Konbuyu başlatan Gözde Ulukan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
G

Gözde Ulukan

Misafir
Warner Bros. Discovery, birleştirilmiş bir şirket olarak ilk çeyrek sonuçları sırasında yaptığı açıklamada, HBO Max ve Discovery+'ın önümüzdeki yazdan itibaren tek bir hizmette birleştirileceğini duyurdu. Şirketin CEO'su David Zaslav, şu anda ana önceliklerinin entegre bir SVOD hizmeti başlatmak olduğunu dile getirdi.

HBO Max ve Discovery+'ın birleşik hizmeti, ilk olarak 2023 yazında ABD'de, o yıl içinde Latin Amerika'da ve şu anda HBO Max'in bulunduğu Avrupa pazarlarında 2024'ün başlarında piyasaya sürülecek. Söz konusu hizmetin 2025'e kadar 70'den fazla ülkede piyasaya sürüleceği tahmin ediliyor. Ancak bu plan, İngiltere, Almanya ve İtalya dahil olmak üzere büyük kilit pazarları içermiyor. Yeni birleşik hizmetin 2025 yılına kadar 130 milyon aboneye ulaşacağı düşünülüyor.

Yeni plan, HBO Max'in şu anki planlarına benzer şekilde hem reklamlı hem de reklamsız sürümleriyle satışa sunulacak. Bunun yanı sıra yöneticiler, ayrıca tamamen ücretsiz olan başka bir yeni streaming hizmeti başlatmak için bir plan üzerinde çalıştıklarını da açıkladılar. Ücretsiz hizmetin nasıl olacağına dair bir detay henüz tam olarak mevcut değil. Ancak reklam destekli olacağını söylemek mümkün.

İki hizmetin birleşmesi sonrası HBO Max'in Türkiye planlarının ne olacağı merak konusu. Konuyla ilgili gelişme oldukça sizlerle paylaşacağız.

Geçtiğimiz aylarda, Discovery ve AT&T, WarnerMedia-Discovery birleşimi için işlemleri tamamlamış; WarnerBros. Discovery ismi altında buluşan iki şirket, Nasdaq'da "WBD" koduyla işlem görmeye başlamıştı. Söz konusu anlaşma, 40.4 milyar dolar nakit ve bir kısım borçlara karşılık sağlanmıştı.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.