Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Hans Zimmer Kimdir?

  • Konbuyu başlatan Metaren
  • Başlangıç tarihi
M

Metaren

Misafir
Hans Florian Zimmer, Alman müzisyen. Yaptığı film müzikleri ile müzik piyasasında kendisine yer etmiş, seneler içerisinde tarzını da kabul ettirmiştir. Film müzikleri piyasasının en saygıdeğer isimlerinden biridir. Piyano çalmayı sevmektedir.

The Lion King ile 1994’te Oscar kazandı. Ayrıca Rain Man (1988), The Preacher’s Wife (1996), As Good As ıt Gets (1997), The Prince Of Egypt (1998), The Thin Red Line (1998), Gladiator (2000) filmleri ile Oscar adayı oldu. Bunlara ek olarak Altın Küreyi de iki kere kazanmış, dört kez Grammy ödülü adayı olmuş, bir kez de Grammy kazanmıştır. Bütün bunların dışında da birçok adaylığı ve ödülü mevcuttur.

Kung Fu Panda, Sherlock Holmes, Başlangıç (Inception), Man of Steel, 12 Years a Slave, Blade Runner 2049, Dunkirk filmlerinin müzikleri de çok büyük takdir toplamıştır. İlk eşi Vicki Carolin’den Zoe Zimmer adlı bir kızı olmuştur. İkinci eşi Suzanne Zimmer‘dan ise 3 çocuğu bulunmaktadır.

Hans Zimmer Kimdir? içeriği, Kim Kimdir? platformunda Metaren yazarı tarafından kaleme alınmıştır. MWTR forumunu takip ederek daha fazla içeriğe erişebilirsiniz.
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.