Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forum'a kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Güney Kore Bankası Kripto Para Sektörüne Giriyor

  • Konbuyu başlatan elif tanriverdi
  • Başlangıç tarihi
E

elif tanriverdi

Misafir
Güney Kore’nin en büyük bankası olan Woori; kripto para piyasası ve dijital varlıklar için saklama hizmeti vereceğini açıkladı.

Haziran ayının başlarında Çin hükümetinin kripto paralar konusunda uyguladığı sert yaptırımlar nedeniyle Güney Kore’deki bankalar; kripto para borsaları ile herhangi bir işlem yapmakta çekimser kalıyorlardı. Ülkedeki en büyük borsaların dahi durumu belirsiz olduğu için tüm bankalar, kripto para borsaları ile anlaşma yapmıyordu.

Ancak yerel haber platformu olan The Korea Economic Daily’e göre Woori Bank; Güney Kore’nin ilk kripto para borsası ve blokzinciri üzerinde finansal hizmetler sunan Coinplug ile saklama kuruluşu oluşturuyor. Coinplug, banka ile söz konusu ortaklıkta en büyük hissedar olacağını açıkladı. Woori Bank ise ikinci en büyük hissedar olacak. Bu girişim, şirketlerin kripto para yatırımı yapmalarını sağlayacak.

Daha önce, diğer büyük bankalar Güney Kore’de; KB Financial Group ve Shinhan Financial Group ile kripto para saklama pazarına giriş yapmıştı.

Kaynak : Kripto Blogu
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Benzer konular

Reklam