Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Gmail Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

• Konbuyu başlatan Esra Genç
  • Başlangıç tarihi
E

Esra Genç

Misafir
Gmail hesap silme işlemi kolaylıkla fakat dikkatle yapılması gereken bir işlemdir. Aşağıda hem gmail’in ne olduğu hem de gmail hesap silme işlemi nasıl yapılır sorularına yanıt vereceğiz.

Gmail Nedir?​

Gmail, Google tarafından ücretsiz olarak sunulan bir e-posta hizmetidir. Yaygın kullanılan bir hizmet olması bu alanda birçok soru işaretine de sebep olabilir. Bir mail açtınız ve bir süre kullandınız diyelim artık o mailden e posta gelmesini istemiyorsunuz. Buna çare olarak mail hesabınızı kapatabilirsiniz. Hesap kapatma düşüncesi de sizi mail hesabı silme işlemi nasıl yapılır, telefondan e posta silme nasıl yapılır gibi sorulara yöneltecektir. Aşağıda adım adım e posta hesabı silme konusunu anlatacağınız, yararlanarak kullanmak istemediğiniz mail hesaplarınızı silebilirsiniz.

Gmail Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Yıllarca kullandığınız fakat daha kurumsal bir mail hesabına ihtiyacınızın olduğunu düşünerek kapatmak istediğiniz bir mail hesabı var diyelim; eski mailinizi kapatıp yeni bir tane hesap açmak doğru olacaktır. Bu işlemler için öncelikle bilmeniz gereken şey eposta silme işleminin kalıcı bir işlem olduğudur. Bu işlemi yaptıktan sonra bütün mailleriniz silinecektir, size mail gelmeyecek ve siz de o mail adresinden kimseye mail gönderemeyeceksiniz. Bunlara ek olarak kapattığınız mail adresini kimse tekrar alamayacaktır. Adım adım mail silme nasıl yapılır bakalım;

1. Mail hesabınıza giriş yapın.
  2. Açılan sayfanın solundaki menüden Veriler ve Gizlilik kısmını seçin.
  3. Aşağı doğru ilerleyin ve Kullandığınız uygulama ve hizmetlerdeki veriler seçeneğine tıklayın.
  4. Açılan sayfada bu mailiniz ile kullandığınız google uygulamalarını, verilerinizi indirebileceğiniz ve silebileceğiniz seçenekleri göreceksiniz. Verilerinizi indirin veya silin seçeneğinden Bir Google hizmetini sil seçeneğine tıklayın.
  5. Tıkladıktan sonra hesabınıza giriş yapmanız gerekebilir.
  6. Giriş yaptıktan sonra çıkan uygulamalar arasından Gmail’in yanındaki çöp kutusuna tıklayın.
  7. Yukarıdaki işlemden sonra doğrulama yapmanız için sizden alternatif bir mail isteyecek. (Erişiminizin olduğu bir mail girmelisiniz.) Maili girip Doğrulama E-postası Gönder’e tıklayın.
  8. Mailinize gelen bağlantıdan adımları takip ederek mail silme işlemini tamamlayabilirsiniz.

Telefondan Mail Adresi Silme​

Gmail hesabı silme telefondan da yapılabilir. Adım adım anlatalım;

1. Telefonunuzdan Ayarlar’a girin sonrasında Google Hesabı’nı seçin.
  2. Açılan menüden Veriler ve Gizlilik kısmını seçin.
  3. Daha sonra bir hizmeti veya hesabı silmeye gelip bir hizmeti silme seçeneğine tıklayın.
  4. Sizden şifre girmenizi isteyecek, şifrenizi girin.
  5. Açılan Google hizmetleri arasından gmaili seçin ve Sil’e tıklayın.
  6. Daha sonrasında da adımları takip ederek silme işlemini tamamlamış olursunuz.

Iphone E-posta Hesabı Silme​

Iphone cihazınızdan aşağıdaki adımları izleyerek eposta silme işlemi yapabilirsiniz.

1. Iphonunuzdan gmail hesabınızı açın. Eğer uygulama yüklü değilse tarayıcınızdan hesabınıza girin.
  2. Gmail uygulamasına girdikten sonra profil fotoğrafınıza tıklayıp Google Hesabınızı yönetin’e tıklayın.
  3. Açılan sayfalan Veri ve kişiselleştirme seçeneğine tıklayıp açılan sayfada aşağı doğru ilerleyin.
  4. Aşağıda Bir hizmeti silme seçeneğini seçin ve Sil’e basın.
  5. Sonrasında kalan adımları takip edin ve cihazınızdan e posta hesap silme işlemini tamamlamış olun.

Bu yazımızda e posta nasıl silinir sorusuna yanıt verdik. Diğer makalelerimize buradan ulaşabilirsiniz.

Gmail Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır? yazısı ilk önce Turkticaret.Net Blog üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : TurkTicaret

Reklam

AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.