Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Garmin akıllı tansiyon ölçme cihazını piyasaya sürdü

  • Konbuyu başlatan Candeğer Muradoğlu
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
C

Candeğer Muradoğlu

Misafir
"The Lancet" tıp dergisinde yayımlanan araştırmaya göre dünya genelinde son 30 yılda hipertansiyonu olan yetişkin sayısının iki katına çıkarak 1,2 milyarı aştı. Hipertansiyon veya yüksek tansiyonun her yıl 8,5 milyondan fazla kişinin ölümüne neden oldu. Hal böyle iken kan basıncı dengesizliği olarak tanımlanan tansiyon hastaları için tansiyonun devamlı kontrol altında tutmak oldukça önemli.

Bu noktada giyilebilir teknoloji pazarının önemli oyuncuları arasında yer alan Garmin bugün yeni bir haber ile gündeme geldi. Şirket, FDA onaylı akıllı tansiyon ölçme cihazını görücüye çıkardı. The Garmin Index BPM Smart Blood Pressure Monitor isimli cihaz, kan basıncını ölçerken çıkan verileri şirketin mobil uygulamaya Garmin Connect'e aktarıyor. Cihazın ekranı 16 inç.
Böylece kullanıcının bütün sağlık verileri tek bir uygulama üzerinden görüntüleniyor. Gerektiği durumda kullanıcının sağlık verileri; 7 gün, 4 hafta ve 1 yıllık raporlar halinde sağlık kurumlarıyla paylaşılıyor. Cihazın satış fiyatı 149,99 dolar olarak belirlenmiş. Garmin bu alanda çalışan tek şirket değil. Withings, 2011 yılında bir iPhone'a bağlanabilen tansiyon ölçme cihazını duyurmuştu.

2025 yılında ise giyilebilir teknoloji pazarının yüzde 18 büyüyerek 225 milyar dolara ulaşmasını bekleniyor. Garmin aslında otomotiv, havacılık, denizcilik gibi sektörlerde en bilinen GPS ve navigasyon cihazlarıyla dünyanın sayılı markaları arasında yer alıyordu. Şirket Vivofit adını verdikleri akıllı bileklik markasıyla giyilebilir teknoloji sektörüne adım attı. Vivofit yakılan kaloriyi ve kalp atış hızını ölçüyor ve kaydediyor.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.