Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Galata Business Angels, Insider'dan ikinci exitini 527 kat çarpanla tamamladı

  • Konbuyu başlatan Arden Papuççiyan
  • Başlangıç tarihi
A

Arden Papuççiyan

Misafir
Ülkemizin önemli teknoloji girişimlerinden Insider'ın Riverwood Capital, Sequoia Capital ve Endeavor Catalyst'den 32 milyon dolar yatırım aldığını geçtiğimiz Haziran ayında sizlere aktarmıştık. Edindiğimiz bilgilere göre Insider'ın yatırımcıları arasında yer alan Galata Business Angels üyeleri, hisselerinin bir kısmını Insider’ın yeni yatırımcılarına sattı.

Galata Business Angels tarafından bizimle paylaşılan bilgilere göre bu satışa katılan GBA yatırımcıları sattıkları hisselerden TL bazında 527 çarpanla geri dönüş elde ettiler. Hatırlatmak gerekirse GBA, 2012 yılında Insider girişimine 215 bin dolar yatırım yapmıştı.

Sequoia Capital'in ilk yatırımını gerçekleştirdiği 2018 yılında ise Galata Business Angels (GBA) vasıtasıyla yatırım yapmış olan bazı melek yatırımcıların hisseleri satın alınmıştı. Galata Business Angels üyelerinin gerçekleştirdiği hisse satışı ile birlikte ikinci exit de 527 çarpanla gerçekleşmiş oldu.

Bu durumun sonradan gelen fonlara hisse satışıyla melek yatırımcıların exit için bekleme sürelerinin kısalabildiğinin önemli bir kanıtı olduğunu da paylaşalım. 527 çarpanla gerçekleşen bu exit hem Galata Business Angels hem de Türk girişimcilik ekosistemi açısından oldukça önemli. Hem Insider hem de Galata Business Angels ile ilgili gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.