Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forum'a kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Flow ve Filecoin NFT İş Birliği Yapıyor!

  • Konbuyu başlatan elif tanriverdi
  • Başlangıç tarihi
E

elif tanriverdi

Misafir
NBA Top Shot ve CryptoKitties gibi NFT tabanlı popüler oyun ve uygulamaların geliştiricisi olan Dapper Labs’in blokzinciri Flow, Filecoin ile anlaşmaya yaptı. Anlaşmaya göre Flow, NFT’leri saklamak için Filecoin’in altyapısını kullanacak.
Flow’daki NFT oluşturucuları, Filecoin’in kanıtlanabilir ve merkezsiz saklama sistemiyle birlikte “Gezegenlerarası Dosya Sistemi” olarak Türkçe’ye çevrilebilen IPFS teknolojisinden yararlanacak. Bu sayede, video ve görsel varlıklar dahil güvenli bir şekilde korunacak. NFT meta verileri oluşturulmasına olanak tanınacak.Öte yandan Filecoin; IPFS, Filecoin veya NFT.Storage, Web3.Storage veya Pinata gibi servislerle entegre. Flow projeleri için kriterlere uygun bir hibe programı başlattı. Program kapsamında projeler 5 bin dolarlık ödülün sahibi olabilecekler.

2020 yılının sonlarına doğru Flow blokzinciri piyasaya sürüldü. Ayrıca Flow’un arkasındaki şirket olan Dapper Labs, yakın zaman önce 250 milyon dolarlık yatırım almıştı.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!Flow ve Filecoin NFT İş Birliği Yapıyor! yazısı ilk önce Kripto Blogu üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Benzer konular

Reklam