Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Demet Suzan Mutlu Kimdir?

M

Metaren

Misafir
Türkiye’deki tekstil ürünlerinin e-ticaret platformundaki boşluğunu fırsat bilen ve Harward Üniversitesindeki eğitimini yarıda bırakarak Trendyol’u kuran genç bir kadının başarı hikayesidir bu makalemiz. Siteyi kurduktan yaklaşık bir yıl sonra, Fortune dergisinde “Dünyanın en güçlü 10 kadın girişimcisi”nden biri olmaya layık görülen ve motivasyonunu arttıran kişi Demet Suzan Mutlu‘nun ta kendisidir. 1971 New York doğumlu Demet Hanım, lise öğrenimini İtalya’da, lisans eğitimini ise New York Üniversitesi Ekonomi Bölümünde birincilikle tamamlamıştır.

New York’ta doğmuş, birçok ülkede marka yöneticiliği görevi üstlenmiş Demet Mutlu. Türkiye’ye dönüp herhangi bir kurumsal firmada yönetici olmanın banal olduğunu düşünmüş olacak ki, e-ticaret sektöründeki boşluğu kendi firması ile kullanarak iş hayatına devam etmeyi hedefledi.

DSM Grup (Demet Suzan Mutlu)​


Günümüzde pazaryeri platformu olarak hizmet veren Trendyol.com kurulduğu günlerde sadece kendi üretimlerini satan ve modaya dair gencinden yaşlısına tüm Türk kullanıcılarına hizmet veriyordu.

Trendyol, yurtdışındaki birçok pazarda e-ticaret yapmaya devam etse de. Elde edilen ciroların Türkiye’deki işlem hacmi ile uzaktan yakından alakası yok. 22 yabancı ülkede hizmet veren Trendyol’un Türkiye hariç. Trendyol ismi ile piyasaya açılmıştır. Almanya’da hizmet veren site “trendyol.de” . Diğer 21 ülkede hizmet veren site link ise “en.trendyol.com” dur.

Demet Suzan Mutlu Kimdir? içeriği, Kim Kimdir? platformunda Metaren yazarı tarafından kaleme alınmıştır. MWTR forumunu takip ederek daha fazla içeriğe erişebilirsiniz.
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.