Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

FWTR DeepFake – Rishi Sunak Reklamlarında Türkiye’den Finansman

Facebook Türkçe Destek platformumuz ile ilişkili konudur. Konunun bütünü Facebook.Web.TR sitemizde yayınlanmıştır.

FWTR RSS

Moderator
Fenimore Harper firması tarafından yapılan bir araştırma neticesinde, İngiltere Başbakanı Rishi Sunak deepfake uygulaması ile çeşitli finans reklamlarına karıştı. Böylece, insanlara yalan borsa tavsiyeleri başta olmak üzere, bir çok yanlış bilgi reklamı yapıldı. Üstelik bu reklam aralarında Türkiye’ninde bulunduğu 23 ülkeden finanse edildi.

İngiltere’de bu yıl gerçekleşmesi beklenen genel seçimler öncesi, Başbakan Rishi Sunak tarafından tavsiye edildiği vaadiyle çeşitli reklamlar Facebook‘ta paylaşıldı.

Sözde Elon Musk tarafından başlatılan bir borsa uygulamasına, Rishi Sunak yatırım yapma kararı aldığını açıkladı. Deepfake teknolojisi desteği ile oluşturulan bir çok video İngiltere’de Facebook reklamları ile paylaşıldı.

Araştırma neticesinde yaklaşık 400.000 kişiye reklamların eriştiği, ayrıca $17.000 reklam bütçesi harcandığı değerlendirildi.

The post DeepFake – Rishi Sunak Reklamlarında Türkiye’den Finansman appeared first on Facebook Türkiye.

Okumaya devam et...
 

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.