Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Kripto ChatGPT Akıllı Sözleşmeleri Denetleyebilecek mi?

  • Konbuyu başlatan Batuhan Dursun
  • Başlangıç tarihi
DİKKAT ! Kripto para piyasası kontrol veya tahmin edilebilir değildir. Anlık değişimler ile kazanç elde edebileceğiniz gibi, ciddi mali zararlar ile karşılaşabilirsiniz. Aşağıdaki içerik konuyu başlatanın sorumluluğunda ve bilgilendirme amaçlıdır. Ticari tavsiye değildir.!
B

Batuhan Dursun

Misafir
ChatGPT Akıllı Sözleşmeleri Denetleyebilecek mi?

ChatGPT’nin piyasaya sunduğu GPT-4, Ethereum akıllı sözleşmesinde bulunan güvenlik açıklarını tespit etti.

OpenAI’ya göre güncel sürüm olan GPT-4, çeşitli alanlarda profesyonel ve akademik boyutta insan düzeyine yakın performans ortaya koyan oldukça etkili bir yapay zeka sürümü olarak gösteriyor.

GPT-4 Gelişi Yenilikler Oluşturacak


GPT-4, akademik kıyaslamalardaki durumlarının yanı sıra, Ethereum akıllı sözleşmelerini inceleme, güvenlik açıklarını vurgulama ve koddan yararlanmaların potansiyel yollarını önerme gibi yetenekler gösterdi.

”Coinbase Direktörü Conor Grogan, Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımda GPT-4 ile olan bir konuşmayı paylaştı. Paylaşılan konuşmada GPT-4’ün, Ethereum akıllı sözleşmesinde yer alan bazı güvenlik açıklarını ortaya koyduğu ve onlara çözüm ürettiği görüldü.”

Başka bir blockchain geliştiricisi olan Syed Ghazanfer ise ChatGPT’nin işbirliğine dayalı yapısına değindi ve ChatGPT’yi tercih ettiğini söyledi.

Böylelikle Yapay zeka destekli ChatGPT, Web3 platformlarının ve akıllı sözleşmelerin güvenlik denetimleri için de faydalı olmayı amaçlıyor.
Bizleri Websitemizden, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Kripto Bloğu telegram kanalımıza abone olmayı unutmayın.

ChatGPT Akıllı Sözleşmeleri Denetleyebilecek mi? yazısı ilk önce Türkiye'nin Kripto Blogu | En Güncel Kripto Para Haberleri üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.