Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Birleşik Ödeme, 8 ülke hedefine Azerbaycan'da ofis açarak başladı

  • Konbuyu başlatan Gözde Ulukan
  • Başlangıç tarihi
G

Gözde Ulukan

Misafir
Önümüzdeki 3 yıl içerisinde toplam 8 ülkede faaliyete geçerek; 3 yıl sonunda 35 milyon kullanıcı ve milyar dolarlık işlem hacmine ulaşmayı hedefleyen Birleşik Ödeme, bu hedef paralelindeki ilk adımı Azerbaycan’la attı. Şirket, Azerbaycan'da bir ofis açtı.

Birleşik Ödeme, son dönemde yönetim kadrosunda da değişiklikler yapmıştı. Şirket, Azerbaycan’da da aynı vizyon paralelinde ilerledi ve Azerbaycan bölge müdürü olarak Edgar F. Abdullayev'i seçti. Abdullayev, daha önce Pasha Bank, Azerconnect LLC, Azercell gibi şirketlerde yöneticilik yaptı. Birleşik Ödeme’nin, 15 yıllık yöneticilik tecrübesi bulunan Edgar F. Abdullayev önderliğinde önümüzdeki 2 yıl içerisinde Azerbaycan’ın önde gelen fintech şirketlerinden olması hedefleniyor.

Türkiye’de sürdürmekte oldukları 11 yıllık tecrübeyi hızlı bir şekilde bölgeye yaymayı öngören Birleşik Ödeme, Türkiye’de artırdığı insan kaynağı ve teknolojiye yatırımlarını da bu bölgelerde hızlı bir şekilde artıracağını iddia ediyor. Şirketin, bu temel odağı doğrultusunda belirlediği yurt dışı yol haritasında Doğu Avrupa Ülkeleri, CIS Ülkeleri, Körfez Ülkeleri ve Kuzey Afrika Ülkeleri yer alıyor. Çok yakında stratejik olarak belirlenen diğer ülkeler için de atılımlarını duyuracak olan Birleşik Ödeme, uluslararası para transferi tarafında TransferWise, TransferGo ve Remitly gibi unicorn değerleme seviyesindeki şirketlerin Türkiye’deki ortağı olarak, halihazırda Türkiye üzerinden para transferleri için altyapı sağlıyor.

Birleşik Ödeme, Türkiye’de fintech servis platform sağlayıcı (FaaS) vizyonu paralelinde kurumlara; yurt içi ve yurt dışı para transferinin yanı sıra, e-para dijital cüzdan, sanal veya fiziksel ön ödemeli kart, online/offline tahsilat ve kiosk/akıllı kasa çözümleri olarak 5 ana dikeyde çözüm önerileri sunuyor. Şirket, Azerbaycan adımı ile Türkiye-Azerbaycan ilişkilerine katkı sağlamayı ve ülkeler arası iş birliğini güçlendirmeyi hedefliyor.

Birleşik Ödeme'nin geçtiğimiz şubat ayında OYAK Portföy Girişim Sermayesi Fonları'ndan yatırım aldığını da hatırlatmadan geçmeyelim.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.