Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Biletall.com’un kurucularından online araç kiralama platformu: Miniyol.com

G

Gözde Ulukan

Misafir
Dünyayı etkisi altına alan pandemi ile birlikte özellikle bireysel taleplerdeki artış ile en çok konuşulan alanların başında gelen online araç kiralama sektörüne yeni bir oyuncu katıldı. Biletall.com’un kurucuları, online araç kiralama platformu Miniyol.com'u hayata geçirdi.

Web sitesi ve mobil uygulamalar üzerinden hizmet verecek olan platform, ihtiyaca yönelik olarak onlarca araç kiralama firmasına ait araçları karşılaştırmalı olarak, ödeme seçenekleri ile sunuyor. Platform, 7 gün 24 saat hizmet veriyor. Miniyol başta Türkiye’de günlük araç kiralama ile hizmet vermeye başlıyor, ancak platform kısa zaman içerisinde yurt dışında da hizmet vermeyi hedefliyor. Miniyol'un günlük araç kiralama hizmetlerinin yanı sıra daha geniş tedarikçi ağına da sahip olacağı belirtiliyor.

Şirketin Kurucu Ortağı Yaşar Çelik, "Miniyol olarak sektörün ve süreçlerin dijitalleşmesi için hem tedarikçilerimiz olan araç kiralama firmalarına hem de son kullanıcılara yönelik birçok yeniliği hayata geçirecek olmanın heyecanını yaşıyoruz. Şirketin 3 kurucusu bulunuyor. Her bir kurucunun farklı sektörel know how’ları mevcut. Bu durum büyük bir avantaj da sağlıyor. Sistemi geliştirirken, kendimize özgü bir müşteri deneyimi yaşatabilmek adına, sektörün ve kullanıcıların ihtiyaçlarını iyi analiz ederek bütün teknolojik gereksinimleri bu çerçevede çözümledik. Halihazırda içeride yer alan ekiple birlikte her konuda alanında uzman çözüm ortağı şirketlerle çalışıyoruz." dedi.


3 adımda kiralama işlemi yapılıyor​


Araç kiralama dikeyinde ürüne ve son kullanıcıya doğru büyümeyi ve 5 yıllık projeksiyonda birçok farklı ürünü de kullanıma açmayı hedeflediklerini belirten Çelik, Miniyol'da 3 adımda kiralama işlemi yapılırken, tek bir tıklama ile de iptal işlemi yapılabileceğini belirtiyor.

Farklı ödeme seçenekleri mevcut​


Aktarılan bilgilere göre kullanıcılar araç kiralarken kiralama bedelinin sadece bir kısmını ödeyecekler. Örnek vermek gerekirse; 1000 TL’lik bir kiralama için rezervasyon esnasında sadece 150 TL ödenecek, aracı teslim alana kadar ise kullanıcılardan herhangi bir bedel talep edilmeyecek. Bunun yanı sıra geleneksel ödeme yöntemlerini tercih eden kullanıcılar için de “tam ödeme“ metodu ile tek seferde tüm kiralama bedelini ödeme imkanı da sunuluyor. Ayrıca rezervasyon esnasında hiç ödeme yapmak istemeyen kullanıcılara da kiralama bedelinin tamamını aracı teslim alırken yapmalarına imkan sağlayan “teslimatta ödeme“ seçeneği sunuluyor.

Her kiralama işleminde yüzde 5 puan​


Miniyol üyelerine koşulsuz şartsız her kiralama işleminde yüzde 5 puan garantisi veriliyor. Kazanılan puanları ise bir sonraki alışverişlerinde indirim olarak kullanmaları sağlanıyor.

Kaynak : Webrazzi
 

Theaa

Uzman Üye
Uzman Üye
Yüzde 5 puan veriyorsa komisyon oranıda en az yüzde 5.5 tir. Yakında onu da yükseltirler. Komisyon ile ilgili bilgi var mı?
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.