Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Arya Retreat 2022'de sunum yapmaya hak kazanan 5 girişim

  • Konbuyu başlatan Candeğer Muradoğlu
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
C

Candeğer Muradoğlu

Misafir
Türkiye’de kadın odaklı yatırım platformu Arya Kadın Yatırım Platformu, bugüne kadar 18 girişime 4 milyon dolardan fazla yatırım yaptı. Kadın liderliğinde dünyayı dönüştürme vizyonuyla, sosyal bir girişim olarak kurulan Arya, Fark Holding’in desteğiyle 2016 yılından itibaren düzenlediği ve 2018 yılında Türkiye İş Bankası’nın katkılarıyla etki alanını genişlettiği Arya Yatırıma Hazırlık Programı ile bugüne kadar 85 girişimi hızlandırdı.

Bu yıl 7’ncisi düzenlenen Arya Yatırıma Hazırlık Programı'ndan13 girişimci mezun oldu. Program kapsamında 5 girişim 2-5 Haziran’da gerçekleşecek Arya Retreat 2022’ye katılma ve şirketlerini tanıtma hakkı kazandı. İlk 5’e kalan girişimler ise şöyle sıralandı:

Traick: Tiroid nodüllerinin tanısı için geliştirilmiş, erken teşhise olanak sağlayan yapay zeka tabanlı web uygulaması geliştiriyor.

Arventek: İnşaat sektöründe, insan gücü ile yürütülen iş süreçlerini, insansız hava araçları ve yapay zeka kullanarak ileri teknolojiye taşıyan teknoloji girişimi olarak tanımlanıyor.

Be Right Back: Güçlü bilgisayar sahiplerinin, cihazlarını kullanmadıkları zamanlarda oyunculara internet üzerinden kiralayabileceği ve oyuncuların AAA oyunlarını internet üzerinden kendi cihazlarından oynayabileceği bir cloud gaming, paylaşım platformu olarak ön plana çıkıyor.

Gozen Institute: Biyoteknoloji, moda, tasarım ve sanat kesişiminde çalışan Gozen Institute; moda, tekstil ve otomotiv sektörleri için yeni nesil biyomalzemeler üretiyor ve geliştiriyor.

Jeli Ai: Yeni nesil ses ve konuşmaya dayalı yapay zeka ve doğal dil işleme desteği ile tüm kanallardan gelen konuşmaları otomatikleştiriyor, maliyetleri düşürüyor, müşteri dönüşüm oranını artıran ürünler geliştiriyor.

Geçen Ekim ayında altıncısı düzenlenen Arya Retreat 2021'da sunum yapan 5 girişimi yazmıştık. Etkinlikte girişimci, yatırımcı, yönetici gibi çok yönlü profilleriyle dikkat çeken 75 kadın bir araya geldiğini belirtmiştik.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.