Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

American Express Kripto Paraları Varlık Türü Olarak Görüyor

E

elif tanriverdi

Misafir
American Express CEO’su Stephen Squeri; Bitcoin ve diğer kripto paraları birer varlık türü olarak görüyor.

Yahoo Finance etkinliğinde Stephen Squeri yaptığı açıklamalarda, yakın zamanda kripto paralarla kullanılabilen American Express kartı çıkarmak gibi bir planlarının olmadığını söyledi.

Dünyanın en büyük banka ve kredi kartı şirketlet CEO’su; Bitcoin ve Ether gibi geleneksel kripto paraların, fiyatlardaki dalgalanma sebebiyle yaygın bir ödeme aracı olarak kullanılacağını düşünmüyor. Amex kartlarının sabit koinlerle kullanılmasıyla ilgileniyorlar.

“Devletlerin desteklediği dijital paraları dikkatle inceliyoruz. Ancak kripto paraya bağlanmış American Express kartını yakın zamanda göreceğinizi sanmıyorum.”

2018’den beri CEO olan Squeri; American Express’in bünyesinde 36 yıldır görev alıyor. Bitcoin gibi kripto paraları ödeme aracından ziyade altına benzer bir varlık türü olarak gördüğünü açıkladı.

Kaynak : Kripto Blogu
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.