Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Kripto ABD Enflasyon Verilerinin Açıklanmasından Önce Bitcoin’de Satışlar Arttı

  • Konbuyu başlatan Aylin Canel
  • Başlangıç tarihi
DİKKAT ! Kripto para piyasası kontrol veya tahmin edilebilir değildir. Anlık değişimler ile kazanç elde edebileceğiniz gibi, ciddi mali zararlar ile karşılaşabilirsiniz. Aşağıdaki içerik konuyu başlatanın sorumluluğunda ve bilgilendirme amaçlıdır. Ticari tavsiye değildir.!
A

Aylin Canel

Misafir
ABD Enflasyon Verilerinin Açıklanmasından Önce Bitcoin-de Satışlar Arttı

Bu haftanın en önemli ekonomik verisi yarın açıklanacak. Bitcoin ve piyasalarda gözler yarınki enflasyon verisine çevrildi.

Peki Beklentiler Ne Yönde?


ABD Enflasyon verisi 12 Nisan Salı günü 15.30’da açıklanacak. Mart ayında enflasyonda %1,2 artış bekleniyor. Bunun sonucu olarak da yıllık enflasyonun %8,5’e yükselmesi bekleniyor.

Son 40 yılın en yüksek enflasyonu ile mücadele eden ABD’de, FED geçtiğimiz ay faiz artırımlarına başlamıştı. Geçtiğimiz toplantıda faizde 0,25 oranında artış yapılarak, faizler %0,25-50 aralığına çekilmişti.

Son dönemde konuşan FED üyeleri enflasyonla mücadelede etkili olabilmesi için tek seferde 0,5 veya daha yüksek faiz artışlarına ihtiyaç olduğunu ifade etmişti.

Yarın açıklanacak enflasyon verileri FED’in bir sonraki toplantıda yapacağı hamle için bir ipucu verebilir.

Bir sonraki toplantıda ne kadar faiz artırımı yapılabileceğine dair beklentilerin güncel haline baktığımızda 50 baz puanlık artışa ilişkin beklentinin %82 oranında olduğunu görüyoruz.
Piyasalarda Son Durum​


Enflasyon verisi öncesi Bitcoin’in ve ABD vadelilerinin de haftaya satıcılı başladığını görmekteyiz.

Enflasyon verisi öncesi altın 0,5’lik bir artışla 1955$’dan işlem görürken, Bitcoin 41500$ seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!ABD Enflasyon Verilerinin Açıklanmasından Önce Bitcoin’de Satışlar Arttı yazısı ilk önce Türkiye'nin Kripto Blogu | En Güncel Kripto Para Haberleri üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.