Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

250 milyon dolar yatırım alan fintech Zeta'nın değerlemesi, 1.45 milyar dolara ulaştı

  • Konbuyu başlatan Gözde Ulukan
  • Başlangıç tarihi
G

Gözde Ulukan

Misafir
Hint girişimci Bhavin Turakhia tarafından hayata geçirilen fintech Zeta, SoftBank Vision Fund 2 liderliğindeki yatırım turunda 250 milyon dolar yatırım aldı. Tura, mevcut yatırımcı Sodexo da katıldı. Yeni yatırımla birlikte şirketin değerlemesi 1.45 milyar dolara ulaştı ve bu da Zeta'yı unicorn bir şirkete dönüştürdü. Zeta'nın bu sene Hindistan'dan çıkan 14. unicorn şirket olduğunu da hatırlatmış olalım.

2019'da Zeta, 300 milyon dolarlık bir değerleme ile Sodexo'dan 60 milyon doların altında bir yatırım almıştı. Bu yatırımla ise Sodexo, Zeta'da yüzde 20'nin altında bir azınlık hissesine sahip olacak.

Bhavin Turakhia, bankaların hala 80'lerde sıkışmış durumda olduğunu; birçoğunun hala COBOL programlama dilini kullandığını ve kötü bir kullanıcı deneyimi sunduğunu söylüyor. Turakhia, bankaların bunu telafi etmek için düzinelerce satıcı ve teknoloji ortağıyla çalıştığını ve Zeta'nın da bu sorunun çözümü için hayata geçirildiğini söylüyor.

Bangalore ve Dubai'de ofisleri bulunan Zeta, fintech'ler ve distribütörler bankacılık hizmetleri sunan bir teknoloji şirketi olarak hizmet veriyor. Müşterilere finansal hizmetler sunmak için lisanslara sahip olan bankalar, kredi kartları, banka kartları, krediler ve diğer deneyimler için Zeta'nın bulut tabanlı API ve SDK'lerini kullanıyor. Şirket ayrıca fintech'lerle de entegre bir şekilde çalışıyor.

Şirket, bugün itibarıyla 10 bankaya ve 25 fintech firmasına hizmet veriyor. Zeta, aldığı yeni yatırımı daha fazla müşteriye ulaşmak ve çalışan sayısını artırmak için kullanmayı planlıyor.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.