Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

150 milyon dolar yatırım alan Mobile Premier League'in değerlemesi 2,3 milyar dolara ulaştı

• Konbuyu başlatan Arden Papuççiyan
  • Başlangıç tarihi
A

Arden Papuççiyan

Misafir
Hindistan merkezli mobil oyun platformu Mobile Premier League'in 90 milyon dolar yatırım aldığını geçtiğimiz yılın Eylül ayında sizlere aktarmıştık. Yeni bir yatırım aldığını duyuran Mobile Premier League, 150 milyon dolar yatırım aldı.

Alınan 150 milyon dolarlık yatırım ile birlikte 2,3 milyar dolar değerlemeye ulaşan Mobile Premier League, unicorn oldu. Hatırlatmak gerekirse en son geçtiğimiz Şubat ayında 95 milyon dolar yatırım alan Mobile Premier League, değerlemesini 945 milyon dolar olarak açıklamıştı.

Söz konusu yatırım ise Legatum Capital liderliğinde gerçekleşti. Legatum Capital'ın haricinde ise 150 milyon dolarlık yatırım turuna Accrete Capital, Gaingels, Moore Strategic Ventures LLC ve RTP Global da katıldı. Gerçekleşen yatırım ile birlikte Legatum CEO'su Mark Stoleson Mobile Premier League'in yönetim kuruluna katıldı.

Alınan 150 milyon dolarlık yeni yatırım ile birlikte Mobile Premier League'in bugüne kadar aldığı toplam yatırımın 375 milyon dolara ulaştığını da paylaşalım. 2018 yılında Sai Srinivas Kiran G, Shubh Malhotra ve Shubham Malhotra tarafından kurulan Mobile Premier League, çeşitli e-spor turnuvalarına ev sahipliği yapan bir platform olarak hizmet veriyor.

Mobil oyunlar için e-spor turnuvalarının düzenlenmesine odaklanan Mobile Premier League, Hindistan'da popüler bir segment olan fantezi sporları (fantasy sports) kategorisine de sahip. 85 milyon kayıtlı kullanıcıya sahip olan Mobile Premier League, geçtiğimiz Temmuz ayında ise ABD'ye açıldı.

Kaynak : Webrazzi

Reklam

AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.