Bir göz at bakalım beğenicek misin çekirge?
Wokeey - Türkiyenin Ücretsiz Premium Wordpress Eklenti Sitesi
#1


Günümüzün Dünyasında Wordpress alt yapısını kullanan web siteleri gün geçtikçe çoğalmakta hem e-ticaret hem blog hatta forum gibi çok daha güçlü sistemlere uygun olması nedeniyle Wordpress oldukça tercih edilmekte.Tabi ki bu tercih edilmesenin sebebi ile webmasterlar ve çoğu geliştiriciler Wordpress için bir çok eklenti ve tema geliştirdi.

Bu eklenti ve temaların köklü ve uzun zamandır yayınlanmış olanların, geliştiricileri daha nasıl geliştirebilirim ? sorusu adı altında GPL Lisanslı hallerini diğer geliştiricilere ücretsiz bir şekilde dağıtımına başladılar.

Bu dağıtım sonucu bir çok forumda ve kişisel sitelerde bu eklenti ve temaların GPL Lisanslı halleri normal satış fiyatından çok daha uyguna satışa çıkarıldı , orjinal satış fiyatı 49$ gibi bir fiyatken Türkiye'de aynı eklenti 50TL gibi bir fiyata tabi tutuluyor bunun sebebi GPL Lisanslı hallerinin satışa konmasıdır ve tamamen vicdandan yoksun bir fiyat politikasıdır çünkü ücretsiz olarak dağıtılmış bir eklentiyi Fiyat biçerek satmak vicdan yoksunluğudur.

Eklenti ve temaların Lisanslı oldukları için kesinlikle herhangi bir yasa dışı ve illegal durum söz konusu değildir aksine indirilecek dosyanın N*lled veya W*rez olması çok daha kötüdür.
Aşşağıdada belirteceğim üzere W*rez bir Tema ile GPL Lisanslı bir tema arasındaki farkı anlayabilmeniz için VirusTotal Sonuçlarını Paylaşacağım.

Günümüzde satış rekorları kıran Sahifa Teması Adlı Temanın Forumumuzdaki GPL Lisanslı Halinin VirusTotal Sonuçları İçin Tıklayınız.
Aynı Temanın W*rez yayınlar yapılan bir siteden alınmış halinin VirüsTotal Sonuçları İçin Tıklayınız.
Yukarıdaki sonuçlarda da gördüğünüz üzere w*rez olarak yayımlanan aynı temanın içeriği tamamen virüs kaynamaktadır.

Eklenti ve temalarda ki güncelleştirme işlemleri herhangi bir key ile aktif edilmediği için manuel yolla yapmanız gerekiyor indirdiğiniz dosyanın güncellenmesi takdirde kaynağı beğendiyseniz güncellenmiş dosyanın yeni hali için mail yoluyla uyarılacaksınızdır tek yapmanız dosyayı tekrar indirip belirlenmiş dizine atmak olacakdır.

Bu Dosyalar nereden alınıyor ?
Google'de kısa bir araştırma yaparak eklenti ve temaların GPL Lisanslı hallerinin orjinal geliştiricileri tarafından dağıtıldığı ücretli birkaç foruma denk gelmeniz oldukça mümkün.

Sizlerde aramıza katılıp istediğiniz eklenti ve temaları forumumuzun gerekli bölümlerine açarak edinebilirsiniz.

Site Adresi ; Wokeey - Türkiyenin Ücretsiz Premium Wordpress Eklenti Sitesi
Ara
CevaplaKonu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Oyun Sitesi deniz 0 6 24-08-2019, Saat: 10:41
Son Yorum: deniz
  Türkiye'nin 1 Numaralı Kadın Sitesi Laplace 0 5 23-08-2019, Saat: 20:20
Son Yorum: Laplace
  Türkiye Youtube ve Youtuber Haber Sitesi İnsan Dedikleri osman75 0 20 09-08-2019, Saat: 01:39
Son Yorum: osman75
  Türkiyenin En İyi İPTV İzleme Sitesi sosyaladam 0 20 03-08-2019, Saat: 16:41
Son Yorum: sosyaladam
  Ücretsiz Firma Tanıtımı arahmangultekin 0 20 02-08-2019, Saat: 20:50
Son Yorum: arahmangultekinKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Sro.ooO
Silkroad Private Server
Ayraç Noktaları
Bünyemizde barındırılan ve genel kullanıma açılan silkroad private serverlarımız hakkında bilgilendirme yayınlarının paylaşılması amacıyla Sro.ooO sitemizde forum hizmeti verilmektedir.
Hızlı Linkler

Dost Siteler

Türkçe Çeviri: MyBBGrup, © 2002-2018 MyBB Group
Wokeey - Türkiyenin Ücretsiz Premium Wordpress Eklenti Sitesi nedir?, Wokeey - Türkiyenin Ücretsiz Premium Wordpress Eklenti Sitesi nasıl yapılır?, Wokeey - Türkiyenin Ücretsiz Premium Wordpress Eklenti Sitesi hakkında detaylı bilgi, Wokeey - Türkiyenin Ücretsiz Premium Wordpress Eklenti Sitesi indir, Wokeey - Türkiyenin Ücretsiz Premium Wordpress Eklenti Sitesi donwload, Wokeey - Türkiyenin Ücretsiz Premium Wordpress Eklenti Sitesi teması, Wokeey - Türkiyenin Ücretsiz Premium Wordpress Eklenti Sitesi eklentisi, Wokeey - Türkiyenin Ücretsiz Premium Wordpress Eklenti Sitesi hilesi, en iyi Wokeey - Türkiyenin Ücretsiz Premium Wordpress Eklenti Sitesi, Wokeey - Türkiyenin Ücretsiz Premium Wordpress Eklenti Sitesi destek, Wokeey - Türkiyenin Ücretsiz Premium Wordpress Eklenti Sitesi yardım