Bir göz at bakalım beğenicek misin çekirge?
Webmaster Forumuna Kimler Üye Oluyor?
#1
Shocked 


Webmaster sitelerine üye olan kişilerin çeşitli amaçları vardır. Yazılım geliştiricidir, geliştirmiş olduğu yazılımı satar. Web alanında gelişmek istiyordur, aklında soruları paylaşır cevap alır. Tema yapımcısıdır, tasarımını yaptığı temaların satışını gerçekleştirir gibi gibi. Yani web ile ilişkisi vardır ve kendini geliştirmek, mevcut bilgisini pazarlamak için webmaster forumlarına üye olur, iş yapar.

Bu makalemde sizlerle paylaşmak istediğim husus ise çok başka. Web tasarım ve yazılım alanlarıyla hiçbir bilgisi hatta ilgisi olmadığı halde, wm forumlarına üye olan ve gerçekten iyi gelir elde eden çeşitli meslek gruplarından bireyler hakkında bilgi vermeye çalışacağım. O halde webmaster forumlarına üye olan spesifik karakterleri maddeler halinde öğrenmeye başlayalım.

1) Makale editörleri

Webmaster forumlarının olmazsa olmazlarıdır makale editörleri. Kimisinin yıllarca üyeliği olduğu halde hiç ilgisini çekmemiş, bir html sayfa bile oluşturmamıştır ama foruma da bütçesine de ciddi faydalar sağlamıştır. Bir webmaster adayı bile ilk hedef olarak, web site oluşturmayı, ziyaretçiler üzerinden gelir elde etmeyi amaçlar. Ziyaretçi siteyi gezer, site yöneticisi çeşitli alanlara reklamlar ekler. Tıklama ve görüntülenme üzerinden para kazanılır. Ama boş bir web siteyi kim ziyaret eder ki? Hiçbir bilgi paylaşılmamış, kullanıcı yani ziyaretçinin merak edebileceği veya bilgi edinebileceği herhangi bir döküman olmayan siteler, o sitenin yönetici tarafından bile ziyaret edilmez  Blush . Bu nedenle, yazılım bilgisi her ne kadar iyi olursa olsun, birçok webmaster makale editörleri ile çalışır. Sitesinin içeriğine uygun, arama motorlarının hoşuna giden dille yazılmış makaleler satın alır. O nedenle makale yazanlar ile webmasterlar sık sık ortak iş yaparlar.

2) Sosyal Medya Hesabı Yöneticileri

Sosyal medya hayatımıza bir girdi pir girdi. Kafamızı kaldıramadığımız dönemleri bile olmuştur bir çoğumuzun. Bol bol kahkaha atmamıza sebep olan paylaşımları editleyen ve paylaşan sayfaların yöneticileri genelde webmaster forumlarının müdavimidir. Çeşitli uygulama ve websitelerin tanıtımını yaparak gelir elde ederler, hatta uzun zamandır üyeliğe sahip olanları, sayfalarını büyütürken webmasterlardan reklam desteği bile almıştır.

3) Grafikerler

Herhangi bir websiteye girin. İlk neyi gördüğünüzü hiç düşündünüz mü? Sanırım şuan düşünüyorsunuz ve evet doğru cevabı verdiniz! LOGO ! Peki Logo'yu kim yapacak? banner tasarımlarını, tanıtım afişlerini ve benzeri grafik düzenlemelerini? Tabii ki grafikerler yapacak. O nedenle bir çok grafikerde webmaster forumlarından çıkmaz. En sık satış yaptığı platformların arasında yer alan wm forumunu bırakmaz  Cheese .

4) Komisyoncular

Sakın hafife almayın komisyoncuları yada komisyoncu da ne demeyin burada emlakçılardan bahsetmiyorum  Devil . Komisyoncular dediğim grup aslında web alanındaki her noktaya parmak atmıştır. Hemen hemen her şey hakkında azda olsa bilgi sahibi olmuştur. İşte tamda bu yüzden yani her konuda bilgi sahibi ama az! Kaliteli bir uygulama geliştirememiş, hep bir arayış içerisinde olmuştur. Devamlı olarak araştırmalar yapmıştır ve farkında olmadan, satış ortaklığı programlarının komisyoncusuna dönüşmüştür. Webmasterların ihtiyacı olabileceğini düşündüğü her ürünün satışı için webmaster forumlarını gezinir ve yeni konular açarak paylaşımda bulunur. Bu tarz arkadaşları aslında ben çok severim  Angel . 

5) Blog, Firma sahipleri

Aslında bu grupta nitelendirdiğim arkadaşlarımızın birer websitesi vardır yada bir websitesi kurmak istiyordur. İşi verir, ödemesini yapar ve website yöneticisi olur. Wm forumlarıyla tanışmasının en büyük kaynaklarından biri ise, website tanıtım kategorileridir. Haklarını yemek istemiyorum, aslında gelişmek için bir çok adım atarlar, tecrübeleriyle forumu canlandırırlar. Bazı durumlarda bilen için çok basit hatta gülünç ufak tefek sorularıyla keyifli ve samimi bir ortamın temelini atarlar. Ama siteye geliş amaçlarındaki en yüksek paydayı website tanıtım kategorisi oluşturmaktadır. Yazılarının, ürünlerinin daha geniş kitlelere ulaşması için tanıtım yaparlar.

6) Muhasebeciler

En samimi sohbeti yapan gruplardan biridir. Tam bir satış pazarlama personeli edasıyla çalışırlar. Hem ufak tefek web projeleri için bilgi toplar, geliştirirler hemde muhasebe bilgileri ile gelir elde ederler. Tabii bir şey anlamamış olabilirsiniz, farkına da varmamış olabilirsiniz ancak wm forumlarında hemen her gün birileri şirket açmanın hayalindedir. Sunucu hizmeti veren bir şirket açarsam ne kadar vergi veririm, masraflarım ne kadar olur. Makale satışı yapıyorum acaba vergi vermem gerekiyor mu. Tema tasarımı ve satışı yapıyorum home ofis için ne gibi şartları yerine getirmem lazım. Devam etsem konu çok dağılacak ama bu ve benzeri birçok soru işaretinin yanıtını verir, yol gösterir ve bir noktadan sonra para kazanmaya başlar Muhasebeciler  Cool .
7) Pislikçiler

Sık sık ban yedikleri için, çoğalamadan ortalıktan kaybolurlar. Hayatlarında hiçbir amacı olmayan bu azınlık grubun wm forumlarına gelmekte de hiçbir amacı yoktur aslında. Laf olsun diye üyelik alırlar, açılan her konuyu saptırmak, satışları baltalamak, ortalığı kızıştırmak için ellerinden geleni yaparlar. Sorsanız google, facebook, twitter gibi siteleri vardır ama hosting ücretini karşılayamadıkları için kapatmışlardır. En iyisini bilirler, en güzelini yaparlar ama beş para etmezler..

Peki siz webmaster veya webmaster adayı mısınız? Yoksa sıralamaya çalıştığım 7 gruptan birine mi dahilsiniz?   Happywide
Admin - İmzası
 Birlik ve beraberlik; ölümden başka her şeyi yener.

Mustafa Kemal ATATÜRK.

Ara
Cevapla

#2
Keyifle okudum. Ağzına sağlık hocam. Bu tarz makalelere devam etmeni tavsiye ederim.
1
Ara
Cevapla

#3
(12-09-2018, Saat: 23:25)Randomcu Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Keyifle okudum. Ağzına sağlık hocam. Bu tarz makalelere devam etmeni tavsiye ederim.


Yorumunuz için teşekkürler, umarım yakın zamanda yenileri gelecektir.
Admin - İmzası
 Birlik ve beraberlik; ölümden başka her şeyi yener.

Mustafa Kemal ATATÜRK.

Ara
Cevapla

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi
Sro.ooO
Silkroad Private Server
Ayraç Noktaları
Bünyemizde barındırılan ve genel kullanıma açılan silkroad private serverlarımız hakkında bilgilendirme yayınlarının paylaşılması amacıyla Sro.ooO sitemizde forum hizmeti verilmektedir.
Hızlı Linkler

Dost Siteler

Türkçe Çeviri: MyBBGrup, © 2002-2018 MyBB Group
Webmaster Forumuna Kimler Üye Oluyor? nedir?, Webmaster Forumuna Kimler Üye Oluyor? nasıl yapılır?, Webmaster Forumuna Kimler Üye Oluyor? hakkında detaylı bilgi, Webmaster Forumuna Kimler Üye Oluyor? indir, Webmaster Forumuna Kimler Üye Oluyor? donwload, Webmaster Forumuna Kimler Üye Oluyor? teması, Webmaster Forumuna Kimler Üye Oluyor? eklentisi, Webmaster Forumuna Kimler Üye Oluyor? hilesi, en iyi Webmaster Forumuna Kimler Üye Oluyor?, Webmaster Forumuna Kimler Üye Oluyor? destek, Webmaster Forumuna Kimler Üye Oluyor? yardım