Bir göz at bakalım beğenicek misin çekirge?
[-]
Vücudumuz İçin Dişlerin Önemi
#1
Vücudumuz İçin Dişlerin Önemi
 
Dişlerimiz güzelliğimizin en büyük parçalarından biridir. Dişlerimizin güzel görünmesi için yapacağımız şeylerden en önemlisi dişlerimizi günde en az iki kere fırçalamaktır. Bunun yanı sıra dişlerimizin sağlık açısından iyi olması için fazla şekerli gıda tüketiminden uzak durmalıyız. Sizin de bildiğiniz gibi bir ağız içerisinde olmayan dişler ne kadar estetik durabilir. Diş kaybınız olsa dahi bunun da tedavileri var. Fakat kendi dişlerimiz varken ağrılı ve yapay bir dişi neden isteyelim ki. Tedavileri arasında en yaygın kullanılan implant diş tedavisidir.
 
Doğru Diş Bakımı
 
Doğru diş bakımı, doğru beslenmeden geçer. Eğer dişlerinizi yoracak şeyleri fazla tüketirseniz bir süre sonra diş kaybı yaşarsınız. Ayrıca sigara, alkol gibi nikotin içeren sağlığa zararlı şeylerin de fazla tüketimi dişlerinize zarar verebilir. Bunun yanı sıra dişlerinizi gerektiği gibi fırçalamamakta aynı derecede zarar verir. Ayrıca dişlerinizi sert fırçalamak diş etlerinizde kanama, tahriş ve çekilme yapabilir. Doğru diş fırçalamak ise; aşağıdan yukarı yavaş hareketlerle gerçekleşir. Bunun yanı sıra dişinize uygun macun ve fırçayı seçmelisiniz. Fazla sigara kullanımından sonra dişleriniz sararabilir. Fakat emax diş tedavisiyle sararmış dişlerinizin yerine bembeyaz dişlere sahip olabilirsiniz.
 
Diş Kayıpları
 
Diş kayıpları genellikle dişlerimize iyi bakmadığımızdan kaynaklanır. Fakat tıpta dişlerimiz için birçok tedavi yöntemi vardır. Mesela kırılan dişlerinizi lamine diş tedavisi ile eski haline getirebilirsiniz. Diş kaybı kulağa korkunç gelse de bolca tedavi yöntemi vardır. Bu yöntemler biraz ağrılı ve zor süreçtir. Fakat bu süreç sonrasında sağlıklı ve güzel görünümlü dişlerinize kavuşmuş olacaksınız. 
 
Diş Kırılmalarında Uygulanan Tedavi
 
Diş kırılmaları kaza ya da düşme sonucu olabilir. Hem sağlık hem de görünüm açısından oldukça rahatsız edici bu durum bazı tedaviler ile eski haline getirilebilir. Diş kırılmalarında en yaygın olarak uygulanan tedavi zirkonyum diş tedavisidir. Zirkonyum diş tedavisinde diş belli bir hizada kesilerek üzerine kaplama diş geçirilir. Oldukça doğal görünümlü olan bu tedavi bir o kadar da dayanıklıdır. Zirkonyum kaplamadan sonra dişlere bakım yapmak ve korumak önemlidir. 


Ara
Cevapla

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi
Metaren.Web.TR
Webmaster ve Oyuncu Forumu
Webmaster ve Oyuncu gruplarının bilgi paylaşım ve içerik paylaşımında bulunduğu forumumuza hoş geldiniz. Website ve işletme tanıtımlarınızı yaparak ziyaretçi sayınızı arttırabilir, sorularınıza yanıt alarak sorunlarınızı çözebilirsiniz.
Hızlı Linkler

Dost Siteler

Türkçe Çeviri: MyBBGrup, © 2002-2018 MyBB Group
Vücudumuz İçin Dişlerin Önemi nedir?, Vücudumuz İçin Dişlerin Önemi nasıl yapılır?, Vücudumuz İçin Dişlerin Önemi hakkında detaylı bilgi, Vücudumuz İçin Dişlerin Önemi indir, Vücudumuz İçin Dişlerin Önemi donwload, Vücudumuz İçin Dişlerin Önemi teması, Vücudumuz İçin Dişlerin Önemi eklentisi, Vücudumuz İçin Dişlerin Önemi hilesi, en iyi Vücudumuz İçin Dişlerin Önemi, Vücudumuz İçin Dişlerin Önemi destek, Vücudumuz İçin Dişlerin Önemi yardım