Bir göz at bakalım beğenicek misin çekirge?
Reklam Gelirleri Vergiye Bağlandı Ancak Google Muaf!
#1
Information 


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın resmi kararı ile internet reklamları üzerinden elde edilen gelir ve komisyoncularının gelirleri üzerinden %15 vergi ödenmesi kararı alındı. Resmi Gazete'de yayınlandı. Yani kanun yürürlüğe girdi.

Resmi Gazete'de yayınlanan internet reklamlarından elde edilen gelire bağlı olarak vergi kesilmesi kararını kaynağından inceleyebilirsiniz.


Alıntı:http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/20...1219-6.pdf

İnternet ortamında verilen reklam hizmetlerine ilişkin olarak, bu hizmeti verenlere veya internet ortamında reklam hizmeti verilmesine aracılık edenlere yapılan ödemeler üzerinden %15 Gelir vergisi ödenmesi kararı çıktı.

Ancak İrlanda ile yaptığımız bir anlaşma var. Bu anlaşma sayesinde Türkiye Cumhuriyeti ile İrlanda arasında, "Gelir ve Sermaye Değer Artış Kazançları, Alınan Vergilerde Çifte Vergilendirmeyi Önleme ve Vergi Kaçakçılığına Engel Olma Anlaşması" imzalandı.

Anlaşmanın İmza Tarihi 24/10/2008
Resmi Gazete Tarihi 10/08/2010
Resmi Gazete No 27668
Yürürlük Tarihi 18/08/2010
Uygulama Tarihi 01/01/2011


Google Türk yayıncılarına ödeme yapmadan önce İrlanda üzerinden vergi ödediği için, burada ek ödeme yapmamıza gerek kalmayacak. En azından şuan ki görüşümüz bu yönde. Detaylar kesinleştikçe konu düzenlenecektir.
Admin - İmzası
 Birlik ve beraberlik; ölümden başka her şeyi yener.

Mustafa Kemal ATATÜRK.

Ara
Cevapla

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Sro.ooO
Silkroad Private Server
Ayraç Noktaları
Bünyemizde barındırılan ve genel kullanıma açılan silkroad private serverlarımız hakkında bilgilendirme yayınlarının paylaşılması amacıyla Sro.ooO sitemizde forum hizmeti verilmektedir.
Hızlı Linkler

Dost Siteler

Türkçe Çeviri: MyBBGrup, © 2002-2018 MyBB Group
Reklam Gelirleri Vergiye Bağlandı Ancak Google Muaf! nedir?, Reklam Gelirleri Vergiye Bağlandı Ancak Google Muaf! nasıl yapılır?, Reklam Gelirleri Vergiye Bağlandı Ancak Google Muaf! hakkında detaylı bilgi, Reklam Gelirleri Vergiye Bağlandı Ancak Google Muaf! indir, Reklam Gelirleri Vergiye Bağlandı Ancak Google Muaf! donwload, Reklam Gelirleri Vergiye Bağlandı Ancak Google Muaf! teması, Reklam Gelirleri Vergiye Bağlandı Ancak Google Muaf! eklentisi, Reklam Gelirleri Vergiye Bağlandı Ancak Google Muaf! hilesi, en iyi Reklam Gelirleri Vergiye Bağlandı Ancak Google Muaf!, Reklam Gelirleri Vergiye Bağlandı Ancak Google Muaf! destek, Reklam Gelirleri Vergiye Bağlandı Ancak Google Muaf! yardım