Bir göz at bakalım beğenicek misin çekirge?
[-]
Oyuncak, Barbie, ty peluş
#1
Çocuk ve oyuncak ayrı düşünülemez. Çocukların hayal güçlerini harekete geçiren, zihinsel, ruhsal ve fiziksel gelişimlerini destekleyen oyuncaklarla onların hayatlarını çok daha renkli bir hâle getirebilirsiniz. Gördüğü tüm oyuncakları isteyeceği için her istediğini almayın. Sonra evde adım atacak yer kalmıyor. Üstelik o dağıtıyor, siz topluyorsunuz. Bu yüzden oyuncağın da ölçüsünü kaçırmayın. Aynı çeşit oyuncaktan onlarca almanıza gerek yok. Farklı seçeneklerle daha mutlu olacağına emin olabilirsiniz. Ama o kırmızı araba veya pembe elbiseli Barbie seçeneğinden vazgeçmeyecek, bunu kabullenin.
 
1. Yaş Tavsiyeleri
 
Çocuğunuzun yaşını unutmadan ona oyuncak almanız gerekiyor. Yaşına, ilgisine, el becerilerine uygun ve bu becerilerini geliştirmeye devam edecek oyuncakları tercih edin. Henüz yaşını doldurmamış bebeğinize, dikkatini dağıtması için hareket eden ve ışıklar saçan bir oyuncak alırsanız, olumsuz sonuçlar ortaya çıkabilir. Bebekler için daha çok müzik çalan, yumuşak ty peluş oyuncakları tercih etmelisiniz.
 
2. Oyuncakları Plastik Korumalarından Ayırın
 
Çocuğunuza sürpriz yapmak için oyuncağı kapalı bir şekilde vermek isteyebilirsiniz ama oyuncakların etrafındaki plastikler çocuklar için birçok açıdan tehlikeli olabiliyor. Paketini tamamen açıp vermeniz sağlığı açısından oldukça önemli.
 
3. Oyuncakların Üstündeki Sembolleri Öğrenin
 
Oyuncak üreticilerinin, belirlenen işaretlerle anne ve babaları uyarma zorunlulukları bulunuyor. Oyuncakların üzerinde yerleştirilen sembolleri önceden araştırmalısınız. Böylece çocuğunuz sanki hiç oyuncağı yokmuş ve asla olmayacakmış gibi saldıracağı oyuncakla oynarken, siz de rahat edersiniz.
 
4. Çocuğunuzun Fiziğine Uygun Oyuncaklar Alın
 
Bu maddeyi en iyi bisiklet üzerinden anlatabiliriz. Çocuğunuza bisiklet almaya gittiğiniz zaman “Büyük alalım, seneye de biner.” mantığıyla hareket ederseniz bu, çocuğunuzun fiziksel gelişimi açısından tehlikeli sonuçlar ortaya çıkarabilir.
 
5. Ağır Oyuncaklar Almayın
 
Oyuncağı elinizle tartın. Eğer düştüğü zaman çocuğunuzun canını yakacak ağırlıktaysa, almayın. Çünkü el becerileri gelişen çocuklar, etrafa bir şeyler fırlatmaya bayılırlar. Hacıyatmaz, büyük puzzle gibi parçaları tartarak alın.

Ara
Cevapla

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Metaren.Web.TR
Webmaster ve Oyuncu Forumu
Webmaster ve Oyuncu gruplarının bilgi paylaşım ve içerik paylaşımında bulunduğu forumumuza hoş geldiniz. Website ve işletme tanıtımlarınızı yaparak ziyaretçi sayınızı arttırabilir, sorularınıza yanıt alarak sorunlarınızı çözebilirsiniz.
Hızlı Linkler

Dost Siteler

Türkçe Çeviri: MyBBGrup, © 2002-2018 MyBB Group
Oyuncak, Barbie, ty peluş nedir?, Oyuncak, Barbie, ty peluş nasıl yapılır?, Oyuncak, Barbie, ty peluş hakkında detaylı bilgi, Oyuncak, Barbie, ty peluş indir, Oyuncak, Barbie, ty peluş donwload, Oyuncak, Barbie, ty peluş teması, Oyuncak, Barbie, ty peluş eklentisi, Oyuncak, Barbie, ty peluş hilesi, en iyi Oyuncak, Barbie, ty peluş, Oyuncak, Barbie, ty peluş destek, Oyuncak, Barbie, ty peluş yardım