Bir göz at bakalım beğenicek misin çekirge?
Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu | Artun Belgelendirme
#1


Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğu getirilen meslekler sorusuna cevap verdiğimiz makalemizi okuyabilir hem de ihtiyacınız olan mesleki yeterlilik belgesini MYK onaylı belgelendirme kuruluşu olan şirketimizden alabilirsiniz.
Artun belgelendirme mesleki yeterlilik belgesi veren kuruluşlardan birisidir. Firma tarafından verilen mesleki yeterlilik belgesi kişilerin bulundukları mesleklere dair bilgi ve becerilerinin yeterli olduğunu kanıtlayan belgedir. Firma bu belgeyi Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından görevlendirilen MYK kurumundan aldığı yetkiyle gerekli görülen meslekler için veriyor. Mesleki yeterlilik belgesi alması zorunlu olan şuan için 117’den fazla meslek bulunuyor.
Bakanlık tarafından belge zorunluluğu getirilen meslekler arasında doğal gaz alt yapı bakım elemanı, asansör bakımcısı, bacacı, ısı yalıtımcısı, alüminyum kaynakçısı, duvarcı, makine bakımcısı ve plastik kaynakçısı gibi meslekler bulunuyor. Mesleki yeterlilik belgesi veren bu firma TÜRKAK ve MYK izinli olarak bu hizmeti kişilere veriyor.
Kişilerin firmaya belge için başvurmaları sonrası firma yetkilileri gerekli incelemeyi alarak başvuruyu kabul ettikten sonra sınavın yapılmasını sağlıyorlar. Yapılan sınav sonucuna göre de kişilere mesleki yeterlilik belgesi veriyorlar.
Firmanın Mesleki Yeterlilik Belgesi Verdiği Sektörler
Firma çeşitli sektörlerde hizmet veren kişiler için mesleki yeterlilik belgesi veriyor. Bu sektörlerden bazıları şunlardır; plastik sektörü, metal sektörü, inşaat sektörü, makine sektörü, doğal gaz sektörü, tesisat sektörü, makine sektörü ve ulaştırma sektörüdür.
Bu sektörlerde görev yapan çeşitli meslek elemanlarının mesleki yeterlilik belgesi almaları zorunlu olduğu için firma belge almaları konusunda bu meslek gruplarındaki kişilere yardımcı olmaktadır. Her sektör ve meslek grubu için mesleki beceriyi ispatlayan sorular sorularak sınav yapılacağı için sınav soruları farklılık göstermektedir.
Örneğin metal sektöründe çalışan bir alüminyum kaynakçısının alması zorunlu olan mesleki yeterlilik belgesini alabilmesi için gerekli olan tüm bilgiler firma tarafından kişiye veriliyor. Bu bilgiler arasında gireceği sınav, sınav soruları, başarı notu, sınav ücreti, belge geçerlilik süresi ve başvuru için gerekli olan belgeler gibi konular yer alıyor. Bunun gibi diğer iş sektörlerinde bulunan meslek elemanlarının belge alma şartları ve sınavları hakkında bilgiler firma tarafından veriliyor.
Belge Geçerlilik Süreleri Ne Kadardır?
Firma tarafından verilen mesleki yeterlilik belgelerinin geçerlilik süreleri yapılmakta olan mesleğe ve sektöre göre değişiklik gösteriyor. Örneğin tesisat sektöründe çalışan endüstriyel boru montajcısının almış olduğu mesleki yeterlilik belgesinin süresi 5 yıl geçerli olmaktadır. Ancak metal sektöründe çalışan çelik kaynakçısının aldığı belgenin geçerlilik süresi 3 yıl olmaktadır.
Artun Belgelendirme; MYK Ve TÜRKAK Onaylı Bir Belgelendirme Kuruluşudur.
Tel :0216 398 40 20
Tel :0216 398 40 23
Gsm: 0506 093 40 20

https://www.artunbelgelendirme.com.tr
Ara
CevaplaKonu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu deniz 0 27 31-10-2019, Saat: 18:20
Son Yorum: deniz
  Enerji Kimlik Belgesi Antalya nullsix 0 47 17-09-2019, Saat: 22:38
Son Yorum: nullsix
  Enerji Kimlik Belgesi deniz 0 62 16-08-2019, Saat: 19:00
Son Yorum: deniz
  TURC Belgelendirme osman75 0 74 15-08-2019, Saat: 15:03
Son Yorum: osman75
  Teknik Kontrol ve Belgelendirme osman75 0 79 01-08-2019, Saat: 19:34
Son Yorum: osman75Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi
Sro.ooO
Silkroad Private Server
Ayraç Noktaları
Bünyemizde barındırılan ve genel kullanıma açılan silkroad private serverlarımız hakkında bilgilendirme yayınlarının paylaşılması amacıyla Sro.ooO sitemizde forum hizmeti verilmektedir.
Hızlı Linkler

Dost Siteler

Türkçe Çeviri: MyBBGrup, © 2002-2018 MyBB Group
Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu | Artun Belgelendirme nedir?, Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu | Artun Belgelendirme nasıl yapılır?, Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu | Artun Belgelendirme hakkında detaylı bilgi, Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu | Artun Belgelendirme indir, Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu | Artun Belgelendirme donwload, Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu | Artun Belgelendirme teması, Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu | Artun Belgelendirme eklentisi, Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu | Artun Belgelendirme hilesi, en iyi Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu | Artun Belgelendirme, Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu | Artun Belgelendirme destek, Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu | Artun Belgelendirme yardım