Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi YouTube ve Spotify, Apple Vision Pro için uygulama desteği sunmayacak

  • Konbuyu başlatan Arden Papuççiyan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
A

Arden Papuççiyan

Misafir
Uzun zamandır merakla beklenen Apple Vision Pro'nun 2 Şubat tarihinde resmen satışa sunulacağını geçtiğimiz haftalarda sizlere aktarmıştık. Kısa süre önce ise Vision Pro için geliştirilen ilk uygulamalar App Store'da yayınlanmaya başladı.

Hatırlatmak gerekirse Apple, daha önce Vision Pro için mevcut olacak bazı uygulama ve oyunların önizlemesini yapmıştı. Söz konusu uygulamalar ve oyunlar arasında ise Keynote, Microsoft Office, Slack, Zoom, Disney+, Max ve Fruit Ninja gibi önemli markalar yer aldı.

Önemli markalar şimdiden Apple Vision Pro için uygulama geliştirmeye başlasa da, Bloomberg tarafından paylaşılan bilgilere göre YouTube ve Spotify bu markalar arasında yer almayacak. Ortaya çıkan bilgilere göre YouTube, Apple Vision Pro için bir uygulama geliştirmeyecek ve iPad uygulamasının da Apple Vision Pro içinde çalışmasına izin vermeyecek.

Bloomberg tarafından aktarılan bilgilere göre Spotify da YouTube ile benzer bir yol izleyecek ve Apple Vision Pro için uygulama geliştirmeyecek. Apple Vision Pro'nun özellikle görsel bir deneyim sunduğu düşünüldüğünde, platform içinde YouTube uygulamasının yer almaması önemli bir eksiklik olarak ön plana çıkıyor. Hem YouTube hem de Spotify'ın Apple Vision Pro içinde yer alacak olan Safari internet tarayıcısı üzerinden erişilebilir olacaklarını da ekleyelim.

Resmi uygulamalar yerine Safari üzerinden kullanılacak olan YouTube ve Spotify'ın Apple Vision Pro'da nasıl bir performansa sahip olacağını ise zaman gösterecek.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.