Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi YouTube, reklam engelleyicileri tüm dünyada bloke etmeye başladı

  • Konbuyu başlatan Tuğçe İçözü
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
T

Tuğçe İçözü

Misafir
YouTube'un reklam engelleyici (ad-blocker) kullanımını engellemek için çalışmalara başladığını sizlere aktarmıştık. YouTube reklam engelleyicileri engellemek konusunda ciddiyetini artırdı. YouTube iletişim müdürü Christopher Lawton'ın aktardıklarına göre platform, kullanıcıları reklamlara izin vermeye veya YouTube Premium'u denemeye teşvik etmek için başlattığı global bir çabanın ilk adımlarını attı.

Bu kapsamda eğer bir reklam engelleyici kullanıyorsanız YouTube karşınıza bir bildirim çıkararak videoyu oynatmanızı engelleyecek. Bu bildirimde YouTube'un izin verilenler listesine alınmadığı veya reklam engelleyici devre dışı bırakılmadığı sürece video oynatımının engelleneceği belirtiliyor.


Haziran ayında bu bildirimi test eden şirket, artık global olarak tüm kullanıcıların ilgisine sunuyor. Geçtiğimiz haftalardan bu yana her geçen gün daha fazla kullanıcı reklam engelleyicilere yönelik bildirimlerle karşılaşıyor.

Christopher Lawton, reklam engelleyicilerin kullanımının platformun hizmet şartlarını ihlal ettiğini belirtiyor. Buna ek olarak Lawton, reklamların dünya çapında birbirinden farklı içerik üreticilerden oluşan ekosistemi desteklediğine dikkat çekiyor. Lawton'ın söylediğine göre reklamlar, milyarlarca kişinin YouTube'daki favori içeriklerine erişmesine imkan tanıyor.

2022'nin Kasım ayında dünya genelinde 80 milyon aboneyi aşan YouTube Music ve Premium, reklam engelleyicilere yönelik bu yeni uyarı sistemiyle birlikte abone sayısını artırabilir.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.